נעליים אורטופדיות

נעליים אורטופדיות לפי מידה

נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית

נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית
מציאת נעליים שיתאימו לרגל שלכם בצורה מושלמת, יעניקו לכף הרגל מנוחה וימנעו מאמץ בעת הדריכה היא משימה לא פשוטה. לכל אדם יש מבנה כף רגל שונה ובעיות אורטופדיות שונות ועל כן יש צורך במבנה שונה של נעל. באריאל קומפורט פיתחנו שיטה מיוחדת ללקיחת מידה מדויקת של הרגל, והתאמה של מבנה הנעל לפי צרכיו של כל אדם ולפי הבעיות האורטופדיות שלו. נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית לא חייבות להיראות כמו נעליים אורטופדיות. אין צורך להתפשר על המראה של הנעל, אנו נייצר עבורכם נעליים מותאמות בכל סגנון וצורה שתבחרו ובהתאם לאופי הלבוש והסגנון שלכם.

אריאל אורטופדיה מתקדמת – מומחים לייצור נעליים רפואיות לפי מידת גבס
צוות המכון, המורכב מאורטוטיסטים מומחים ומקצועיים, מיומן ביצירת תבנית גבס של הרגל, באמצעותה ניתן לעצב את הנעליים המתאימות ביותר לכל אחד. הגבס מחקה את האימום של כף הרגל, את גובה הקשת וצורת הכרית ואת אורך האצבעות וכך ניתן לדעת בדיוק איזו צורה של נעל מתאימה לרגל שלכם. הנעליים מיוצרות מעורות רכים ומיוחדים על מנת להתאים לרגליים בעלות רגישות מוגברת. כמובן שבעת ביצוע המדידות ותכנון הנעל תוכלו לבחור ממגוון עורות מסוגים ועיצובים שונים. באמצעות לקיחת מידה על ידי חבישת גבס, תקבלו תוצר הסופי מושלם – נעל שהנוחות שלה תעלה על כל מה שאתם מכירים.

מכוני נעליים מורשים אליהם ניתן לפנות לייצור נעליים אורטופדיות ומדרסים
ישנם מכונים רבים בארץ המציעים שירות של התאמת מדרסים ללקוחותיהם, אך במכונים רבים נמכרים מדרסים אשר מיובאים מחו”ל ולא כאלה המיוצרים במיוחד ללקוח ומותאמים למידותיו ולצרכיו. נוסף על בניית מדרסים, מעטים המכונים אשר מספקים שירות של בניית נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית. באריאל אורטופדיה מתקדמת תוכלו לקבל שירות של התאמת מדרסים מיוחדים ומותאמים אישית לרגליים שלכם, בשילוב שירות של ייצור נעליים אורטופדיות במיוחד עבורכם. בנוסף, תוכלו להיות בטוחים שכל נותני השירות באריאל קומפורט הינם אורטוטיסטים מוסמכים ובעלי מיומנות בבנייה של נעליים אורטופדיות ומדרסים בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס.

נעליים רפואיות
נעליים רפואיות הן נעליים הבנויות בצורה שנותנת פתרון לבעיות אורטופדיות בכף הרגל או כאלה המשפיעות על הגב ועל הברכיים. כל אדם הזכאי לקבל סבסוד או מימון עקב בעיה רפואית יכול לקבלו דרך קופת החולים ע”י משרד הבריאות. ישנן בעיות שונות, בדרגות חומרה משתנות, עליהן ניתן לקבל את המימון. לעיתים מדובר על אורך שונה של הרגליים, על קטועי כפות רגליים או על חולי סכרת. הנעליים בנויות משני חלקים, ולשניהם תפקיד חשוב בתפקוד של הנעל ובפתרון הבעיה הרפואית. חלק אחד הוא המדרס, עליו מתבצעת הדריכה, והחלק השני הנעל עצמה – החיפוי העליון העשוי מעור וגם לו תפקיד חשוב.

מפעל לייצור נעליים רפואיות – הצרכים הנדרשים על פי תקן משרד הבריאות
נעליים רפואיות הן אינן נעליים אורטופדיות רגילות, אלא כאלה שבאות לענות על בעיה רפואית כלשהי. לא משנה איזו בעיה רפואית ברצונכם לפתור, אנו יכולים לסייע באמצעות התאמה ייחודית ואישית לכל אחד. לאחר לקיחת המידות באמצעות תבנית הגבס נוכל לייצר עבורכם נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית. המפעל שלנו, המייצר נעליים רפואיות, עובד על פי כל התקנים הנדרשים על פי חוק. אנו באריאל אורטופדיה מתקדמת עובדים על פי כל הדרישות של משרד הבריאות, על מנת לייצא נעל מושלמת לכל אחד. המכון הינו מכון מוסמך ומאושר על פי כל התקנים הנדרשים ומתאים את עצמו לשינויים שחלים בתחום הנעליים הרפואיות.

רופאים המורשים מטעם מכון לואיס לייצור נעליים רפואיות
מכון לואיס הינו מכון השם לעצמו למטרה לשפר ולייעל את השיקום של קטועי גפיים בישראל. המכון מספק הדרכה לכל מי שעוסק בתחום השיקום ולמייצרים ציוד אורטופדי לנכים וקטועי גפיים. המכון מתחזק רשימה של רופאים מומחים לאורטופדיה ושיקום, אשר מוסמכים לתת מרשם למכשור אורטופדי המותאם לנכה לפי הצורך. באריאל קומפורט נוכל לבנות עבורכם נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית וכן מדרסים לפי מידה אישית בהתחשב בהנחיות הרופא המטפל. אנו מאמינים כי השילוב בין רופא אורטופד ובין האורטוטיסטים המומחים שלנו, יוכל להעניק לכם את התוצאה הטובה ביותר שתיתן לכם סוף סוף שנים של נוחות ופתרון לכאבים.

נעליים מיוחדות לקטועים בכפות הרגליים ולאלה שיש להם בעיה במבנה הפנימי
הייצור של נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית עבור אדם קטוע רגליים ועבור אדם שיש לו בעיה רפואית במבנה הרגל איננו זהה. בבנייה של נעל לקטוע רגל יש להתחשב במיקום הקטיעה וביכולת השימוש ברגל. כמובן שיש שוני בין אדם לאדם וההתאמה של הנעליים הרפואיות חייבת להיות בהתאם לאופי הפציעה או הנכות. עבור אנשים בעלי מבנה אורטופדי בעייתי שגורם לכאבי גב, כאבי ברכיים, וכאבים בכפות הרגליים, ההתאמה של מבנה הנעליים ייעשה לפי אבחון אורטופדי של הבעיה, נוחות המטופל והשימוש שהוא עושה בנעליים. אריאל אורטופדיה מתקדמת הינו מכון שמתמחה בכל סוגי הבעיות האורטופדיות הקיימות ויש ביכולתנו לסייע במגוון כלים.

נעליים אורטופדיות או רפואיות, המיוצרות בהתאמה אישית לבעיות המטופל
הבנייה של נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית משתנה לפי סגנון החיים של כל מטופל. לקוחות שעומדים, למשל, שעות רבות על הרגליים, יצטרכו סוג שונה של נעליים מכאלה שלא הולכים הרבה או שעובדים בישיבה. נעליים אורטופדיות עבור לקוחות כאלה יצטרכו להיות בעלות עמידות גבוהה ולעמוד בפני שחיקה של עמידה או הליכה ממושכת. לקוחות שעובדים במקומות שידועים ככאלה השוחקים את הסוליה של הנעל, יצטרכו סוליות חזקות יותר. למטופלים שאין להם צורך בנעל חזקה במיוחד אנו מציעים סוליות רכות וגמישות שמשפרות את נוחות העמידה ומסייעות לבריאות הלקוח. אנו מתמחים בהתאמה אישית ופרטנית של סוג הנעל, המדרס והחומרים לכל אדם, על פי בעיותיו הרפואיות וצרכי היום-יום שלו.

השתתפות משרד הבריאות בנעליים רפואיות
משרד הבריאות משתתף בכ-75% מעלות הרכישה של נעליים רפואיות אשר מותאמות למטופל באופן אישי. ישנן שתי קבוצות של אנשים שזכאים לקבל את השתתפות משרד הבריאות בעלות הנעליים: בעלי נכות קבועה ונכים אשר מאושפזים בסודות סיעודיים או בבתי חולים. במידה ואתם עונים על אחת מהגדרות אלה, ישנם מספר טפסים שיש להביא. ראשית, עליכם לגשת לרופא מומחה שייתן לכם מרשם מדויק עבור הנעליים, לאחר מכן עליכם לעבור תהליך מסודר שכולל הערכה של פיזיותרפיסט מוסמך, דו”ח סוציאלי מעובדת סוציאלית ובמקרה הצורך גם דו”ח מהמוסד הסיעודי. לאחר חתימה על כל המסמכים הנדרשים תוכלו לקבל את המימון ולעבור התאמה של נעליים רפואיות על פי הצורך הרפואי.

אריאל קומפורט – מתמחים בבניית נעלים רפואיות לפי מרשם רופא
מרשם רופא לנעליים רפואיות ניתן למטופלים שאינם יכולים לנעול נעליים רגילות עקב מחלות שונות, עיוותים ברגליים, פגיעה בעצבים, סיבוכים שנגרמים כתוצאה מסכרת ועוד. בנוסף, ישנם מטופלים שאורך הרגליים שלהם אינו שווה ונדרשים לנעליים רפואיות על מנת להסדיר את הפרשי הגובה בין הרגליים. אנו באריאל קומפורט מקפידים על רמה גבוהה של ייצור הנעליים, בין אם מדובר על נעליים רפואיות או אורטופדיות. החומרים מהם אנו מייצרים את הנעליים הם ברמה הגבוהה ביותר, ובעלי יכולת מוכחת של עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. צוות האורטוטיסטים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם בכל פנייה ולהתאים עבורכם את הנעליים המושלמות על פי הנחיות הרופא המטפל.

נעליים הבנויות בהתאמה אישית לפי מידת גבס עבור נכים עם מומים מיוחדים
במרוצת השנים עלו חשיבותם של מוצרי אורטופדיה אשר נוצרים בהתאמה אישית, וסגולותיהם החלו לחלחל למודעות הציבור. “באריאל אורטופדיה מתקדמת” מבצעים לקיחת מידה על ידי חבישת גבס ויוצרים נעליים מיוחדות ובהתאמה אישית עבור נכים ובעלי מומים מיוחדים. לא פעם מתלוננים הם, ובצדק, על כאבי רגליים וגב, אשר קשורים הם בצורה הדוקה זה לזה. בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס ניצור עבור לקוחותינו נעליים מיוחדות על פי תבנית רגלם אשר יקלו על כאבם של המטפלים כבר מהנעילה הראשונה ויעניקו להם אורח חיים קל יותר, בריא יותר, בדרך לחיים נטולי כאבים.

משרד הבריאות משתתף במימון רכישת נעליים רפואיות
חברת “אריאל קומפורט” עובדת עם כל קופות החולים בארץ ישראל, ובהן: כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית. כל אחת תזכה את מבוטחיה באחוזי הנחה גבוהים ברכישת נעליים רפואיות. בנוסף, משרד הבריאות משתתף במימונם של מכשירים שיקומיים ונעליים רפואיות. זאת על מנת להבטיח שכל אזרח באשר הוא שקיים אצלו הצורך במוצר אורטופדי כזה או אחר וידו אינו משגת בכדי לרכוש אותו, יוכל לעשות זאת ולרכוש את הנעליים הרפואיות הטובות ביותר אשר מיוצרות בהתאמה אישית על פי מידת גבס. השתתפות משרד הבריאות במימונן של הנעליים הרפואיות חשובה מאין כמותה ומעידה על החשיבות שבקניית נעליים מיוחדות ומתואמות ללקוח.

הזכאות לנעליים אורטופדיות\מיוחדות עבור נכים
תושבים בעלי נכות זכאים לעזרה במימון נעליים אורטופדיות מיוחדות ובהתאמה אישית. המענק נקבע על פי רמות אשר מדרגות את נכותו של אותו אדם. הזכאים להשתתפות הם תושבים בעלי נכות שהיא קבועה ונכים אשר מאושפזים באתרים סיעודיים. באמצעות המחלקות לשיקום מטעם לשכות הבריאות מעניק משרד הבריאות את העזרה הנחוצה עבור כל לקוח פוטנציאלי. באם האדם מקבל תגמול כספי ממקור אחר, כמו נפגעי צה”ל או נפגעי פעולות איבה, הסיוע לא יתקבל על ידי משרד הבריאות, אך הנעליים הרפואיות ימומנו בעזרת אותו גוף אשר מעניק להם גמלה, כך שהזכאות לנעליים אורטופדיות נשמרת, רק מומנת על ידי גורם אחר.

סנדלרייה מיוחדת המתמחה בבנייה של נעליים אורטופדיות רפואיות
ישנן סנדלריות מיוחדות אשר מתמחות בבנייתן של נעליים אורטופדיות רפואיות. ניתן למצוא סנדלריות אלה במכונים המורשים אשר יוצרים נעליים אורטופדיות על פי מידות גבס מיוחדות. בסנדלרייה נמדדות כפות רגליו של הלקוח באופן אישי. רק לאחר יצירת תבנית הגבס ניתן להתחיל להנפיק את הנעל אשר מורכבת משני חלקים עיקריים. המדרס הפנימי, שזהה לתבנית הגבס רק עשוי מחומר אלסטי וגמיש, והחלק החיצוני שהוא הנעל עצמה– אשר יכולה להיות במגוון צבעים ובמגוון עיצובים: עם עקב או ללא עקב ,זוג נעליים באותו אורך או באורך שונה, מחומר עור או דמוי עור, נעליים גבוהות או חצאיות ועוד.

מדרסים אורטופדיים ונעליים רפואיות בהתאמה אישית
גופים רבים מציעים מדרסים מוכנים מראש על פי מידה אוניברסאלית, אך מדרסים בהתאמה אישית על פי מידת גבס פתחו עולם חדש עבור הציבור הרחב אשר זקוק לעזרה. גם המוצר היקר ביותר בשוק אינו שווה לרוכשו אם לא הותאם לו אישית. זאת משום שכל איבר בגופנו שונה מאיבריו של אדם אחר- כל רגל מעוצבת בצורה ייחודית, כל מפרק ביד או גיד בגב. לאור ייחודו של כל חלק וחלק, יש להעניק לו את הטיפול המסור ביותר ובעיקר המתואם ביותר. מדרסים לפי מידה אישית ונעליים רפואיות על פי הזמנה מאפשרות לגוף האדם לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

נעליים במידות גדולות, הנעלה במידות גדולות
לאור העובדה שבישראל גובהן הממוצע של נשים הוא 1.60 וגובהם הממוצע של גברים הוא 1.75, טווח מידות הנעליים המוצע בשוק הוא כלל לא רחב. מידה 42 אצל אישה או מידה 47 אצל גבר נחשבות למידות חריגות אשר כמעט ולא ניתן למצוא אותן. יש לא מעט חנויות בימנו אשר מתמחות בייצור ויבוא נעליים “במידות גדולות” וניתן ללכת מראש אליהן ולהימנע משיטוטים במקומות הלא נכונים. חשוב לציין כי נעילת נעל במידה לא נכונה עלולה לגרום לנזקים פיזיים ופיזיולוגיים רבים, מכאבי גב ועד למתחים נפשיים, לכן חשוב לא להרים ידיים ולרכוש נעליים במידה האמיתית של כף הרגל.

נעליים בהזמנה מיוחדת
המודעות לאורח חיים בריא רק עולה ועו לה עם השנים, ומלבד תזונה בריאה ושילוב ספורט בחיי היומיום, עלתה גם המודעות לחשיבות בריאותה של כף הרגל וההשלכות של יציבה בריאה ונכונה על תפקוד כל גופנו, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. נעליים אשר מיוצרות בהזמנה מיוחדת תורמות לבריאות כף הרגל משום העובדה הפשוטה שהן מותאמות באופן ספציפי לכל אדם ואדם. השלב החשוב ביותר הוא יצירת האימום על פי תעתיק כף הרגל שנלקח באמצעות לקיחת מידה על ידי חבישת גבס. האימום משמש כתבנית ובכך נוצרת נעל המותאמת לרגל בצורה מושלמת, מונעת נזקים עתידיים ושומרת על גוף האדם יציב ובעיקר בריא.

נעליים רפואיות לילדים ומבוגרים לפי מידת גבס
מרבית הילדים נועלים נעליים אשר יוצרו בפס ייצור ואינן תואמות לכף רגליהן. ההבדל במידות ובדגמים לא באמת משקף את השוני התהומי בין רגל אחת למשניה, מכיוון שהרי אין כף רגל אשר זהה לחלוטין לכף רגל אחרת. בעיה זאת נובעת גם אצל מבוגרים אשר חושבים שברגע שייקחו מידה אשר תואמת לרגליהם המשימה תושלם. נעל רפואית מעניקה מענה לבעיה קיימת בכף רגליהם של ילדים או מבוגרים כאחד. הנעליים מיועדות לילדים או מבוגרים אשר יש להם בעיה בכף הרגל המקשה או מונעת מהם אפשרות להתאמת נעליים רגילות. הנעליים בנויות ממדרס פנימי וחלק עליון במגוון צבעים וצורות.

ייצור נעליים בהזמנה אישית
מכון “אריאל קומפורט” מוכר נעליים ומדרסים בהתאמה אישית בלבד דרך משרד הבריאות (מכון לואיס), ממוקם בעיר רעננה ומציע את שירותיו השונים במקום. המכון אינו משווק מוצרים שלא תוכננו בהזמנה אישית ובהתאמה אישית על פי מידת גבס. צוות מיומן של אורטוטיסטים ילווה את הלקוחות מהשלב הראשוני של לקיחת מידה על ידי חבישת גבס, דרך מדידות בשלב הייצור בכדי לוודא התאמה מושלמת ועד להענקת הנעל הסופית. “אריאל קומפורט” מתמחה בעיצוב וברמת גימורן של הנעליים, כך שהמוצר הסופי אשר מתקבל הינו נעל איכותית, אישית ומתואמת לצרכי הלקוח. זאת על מנת שישלים עוד צעד בדרך לחיים בריאים יותר ונכונים יותר.

התאמה אישית לכל מידת רוחב\אורך כף רגל
המציאות בה אנו חיים מחייבת אותנו לעמוד בקצב מהיר ובלתי פוסק. בין משימות היומיום, העבודה, עבודות משק הבית, גידול ילדים ובעיקר עמידה ממושכת על כפות הרגליים שלנו, חשוב שהנעליים שחובקות את רגלינו יהיו אורטופדיות ומתואמות לכף רגלנו בצורה מושלמת. ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” יוצרים בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס נעליים ומדרסים אשר יתאימו לכל מידת רוחב ואורך של כף רגל. כל כף רגל באשר היא, בין אם היא ממוצעת, קטנה או גדולה, מחייבת טיפול אישי ושונה. התאמה אישית למידות כף הרגל של האדם נחוצה על מנת לשרוד בהצלחה את לחצי העולם המערבי המודרני.

ייצור נעליים אורטופדיות קלות במיוחד
הביקוש לנעליים אורטופדיות גובר מיום ליום. לא בגלל שמספר החולים גובר אלא משום שהטכנולוגיה החדישה מאפשרת היום ייצור נעליים אורטופדיות איכותיות וקלות. נעליים אלו לא רק מקלות על סבלם של החולים ומאפשרות להם לתפקד בצורה תקינה, אלא בעיקר מסתירות את הפגם שלהם מעיניי הסובבים. יתרון זה משחק לטובה במיוחד כשמדובר בנעליים אורטופדיות לילדים אשר יכולים בקלות לפתח חוסר ביטחון עצמי עקב שימוש בנעליים המרמזות על המום ממנו הם סובלים. מעבר לכך, הטכנולוגיה החדישה מאפשרת היום ייצור נעליים אורטופדיות קלות במיוחד מהם יכולים ליהנות גם מי שסובל מבעיות רציניות וגם מי שרק רוצה למנוע בעיות עתידיות.

נעלים מיוחדות לסכרתיים
נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית לאנשים הסובלים ממחלת הסכרת, אלה הם נעליים אותם מכינים בהתאמה אישית על פי מידת גבס. הם בעלי מספר מצומצם ביותר של תפרים, כוללים בטנה רכה וחלקה במיוחד ותיבת בהונות רחבה וגבוהה. נעליים כאלה צריכות להתאים לרגל בצורה מושלמת. נעליים רחבות מדי או צרות מדי עלולות ליצור חיכוך יתר או למחוץ את הבהונות ועל ידי כך להפריע לזרימת הדם התקינה. מעבר לכך, תמיד מומלץ להשתמש במדרסים מיוחדים לסכרתיים. תפקידם להעניק הגנה לכף הרגל וליצור פיזור עומס שווה על מנת למנוע לחץ מוגבר על כלי הדם. לכן גם לא מומלץ לצפות מדרסים כאלה בעור משום שעם הזמן הוא מתקשה.

אבחנה רפואית של מצבים נוירולוגיים בכף הרגל
אבחנה רפואית של מצבים נוירולוגים בכף הרגל מתחילה מלמידה מעמיקה של ההיסטוריה הרפואית האישית והמשפחתית של החולה. החולה יופנה לנוירולוג המתמחה בבעיות בכף הרגל ולאחר מכן הוא יופנה לאורטופד. הנירולוג יבדוק את כף הרגל ויעריך את מצבה של מערכת העצבים של האדם. הוא יבדוק את תפקודו המוטורי, התחושתי והתפקודים האחרים של מערכת העצבים. הוא יבדוק את עצב השמיעה ושיווי המשקל, את שריר פושט הבוהן הארוך, את השריר השוקתי הקדמי (כפיפת כף הרגל לכיוון השוק), את שריר הסובך השלש ראשי (כפיפת כף הרגל הרחק מהשוק), את שריר השוקתי האחורי (סיבוב של כף הרגל פנימה).

ספינה ביפידה
גם לאנשים הסובלים ממחלת ספינה ביפידה (שדרה שסועה) למכון אריאל אורטופדיה מתקדמת יש פתרון – נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית. ספינה ביפידה הוא למעשה פגם מולד המתפתח אצל עוברים עוד בחודש הראשון להריון. הפגם גורם לאי סגירת החוליות בעמוד השדרה כאשר ההשלכה על רמת תפקודו של האדם תלויה במיקום הפגם. בכל מקרה, אנשים מבוגרים ובמיוחד ילדים הסובלים ממחלה זו זקוקים לנעליים אורטופדיות מיוחדות אשר מונעות מהם כאבים מיותרים בעמוד השדרה, מפחיתים עומס על הברכיים ומאפשרים להם להרגיש כמה שיותר נוח, גם בהיותם יושבים בכיסא גלגלים.

פגיעה עצבית היקפית CMT
מבין הלקוחות של אריאל קומפורט ישנם אנשים המאובחנים כחולים בנוירופתיה פריפרית. הם מחפשים אצלנו נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית במטרה להקל על התפקוד היומיומי שלהם, להפחית כאבים ולאפשר זרימת דם תקינה יותר בגפיים. נוירופתיה פריפרית זהו מונח המתאר את הנזק הנגרם למערכת העצבים הפריפרית של האדם, עקב מחלה, טראומה או סיבה אחרת. נהוג לחלק אותה לארבעה סוגים עיקריים כאשר פולינירופתיה פריפרית סימטרית היא הסוג הנפוץ. השפעתה מורגשת בכפות הידיים והרגליים. מחקרים רבים הראו כי השימוש בנעליים אורטופדיות מתאימות עם מדרסים בהזמנה אישית מקלות על המצב הקיים ומשפרת באופן ניכר את איכות החיים.

המיפלגיה
מצב של המיפלגיה די נפוץ ומוכר לרפואה המודרנית. זהו מצב בו צד אחד של גופו של האדם משותק וזאת עקב אירוח מוחי שעבר האדם הבא לידי ביטוי בנזק הנגרם למרכז המוטורי במוחו. גם במצב כזה נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית יכולות לשפר את איכות החיים בצורה מעולה. מצב המיפלגיה מתבטא בחולשה או שיתוק מלא של צד אחד וכתוצאה מכך, בין היתר, מתמודד האדם עם קושי בהליכה ובשמירה על שיווי משקל. נעליים אורטופדיות מיוחדות יכולות לסייע לו במשימות אלו, כל שכן הן יכולות להפחית כאבים. נעליים אורטופדיות דואגות לפיזור המשקל האחיד של הגוף על כף הרגל, מפחיתות לחץ על הברכיים ומאפשרות זרימת דם תקינה.

מונופרזיס
שבץ מוחי, לא פעם, גורם למצב של מונופרזיס. בעקבות כך האדם סובל מליקוי בטונוס השרירים הגורם לו לליקוי בתפקודו בחייו היומיומיים, במיומנויות תנועה בסיסיות וספורטיביות, בביצוע תנועות אקטיביות רצוניות מבוקרות ובעוד לא מעט תסמינים לא נעימים המורידים את איכות החיים של החולה באופן ניכר. אנשים אלה, מלבד סדרת טיפולים ממושכת הכוללת בין היתר פיזיותרפיה, מוכרחים להיעזר באורטופד מקצועי לשם התאמת נעליים מיוחדות או מדרסים לפי מידה אישית. צוות העובדים במכון אריאל קומפורט שאינו מורכב מאורטופדים אלא מאורטוטוטיסטים (טכנאי אורטופדיה) יודע כיצד לטפל בבעיה זו של מונפרזיס. אנו לא מוכרים נעליים או מדרסים מוכנים אלא מייצרים מוצרים בהתאמה אישית על פי מידת גבס.

מונופלגיה
כשמגיעים אלינו ילדים או מבוגרים המאובחנים במחלת מונופלגיה, אנו יכולים להציע פתרון מושלם לבעיה. בזכות הניסיון, הידע הנרחב והמכשור החדיש, התפקוד היומיומי של החולים יכול להיות הרבה יותר פשוט וקל. מונופלגיה היא אחת מסוגי שיתוק המוחין המתבטאת בפגיעה בגפה אחת בלבד, ביד או ברגל. כתוצאה מכך, במיוחד כשמדובר בפגיעה ברגל, החולים מתקשים לתפקד בצורה תקינה. אך נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית, ובהתאמה לצורת הפגיעה הספציפית ברגל, יכולות לחסוך המון כאב. נעליים כאלה מכינים על סמך לקיחת מידה על ידי חבישת גבס ובעזרת המכשור המתקדם ביותר הלוקח את כל הניואנסים הקטנים של הרגל ומאפשר לייצר זוג נעליים שישמרו על שיווי המשקל, יתמכו בכף הרגל ובעמוד השדרה.

פאראפרזיס
מחלת פאראפרזיס, גם היא שייכת למשפחת המחלות של עמוד השדרה המונעות מאנשים לתפקד בצורה תקינה ואף מעניקות להם אחוזי נכות גבוהים. פראפראזיס מאופיינת בחולשה בשתי הרגליים מה שאומר שהפנייה לאורטופד מקצועי היא הכרחית. נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית יקלו באופן משמעותי על החולים ויעניקו להם חופש פעולה נרחב יותר, כמובן במסגרת המוגבלות שהמחלה יוצרת. נעליים בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס או מדרסים לפי תחבושת גבס לא ירק יקלו על הכאבים אלא גם יאפשרו להרגיש הרבה יותר נוח בזכות זרימה תקינה של הדם בכפות הרגליים, פיזור טוב יותר של הלחץ ושמירה על שיווי המשקל.

מחלת ניוון שרירים
מחלת ניוון שרירים, לצערנו, היא מחלה די נפוצה בכל הגילאים. אך אם נדייק, מדובר במגוון רחב של מחלות הגורמות לחולשה ולעיתים אף להרס של השרירים וכתוצאה מכך האדם יכול למצוא את עצמו משותק לכיסא גלגלים. לרוב המחלה היא חשוכת מרפא וזה אומר שאם לא ניתן לפתור אותה לפחות חייבים להקל ככל האפשר על החולים בתפקוד היומיומי. כאן לתמונה נכנסות הנעליים האורטופדיות במצב של הפחתת מסת השרירים, נעליים אורטופדיות מפחיתות את המתח המופעל על השריר בעת עמידה, הליכה ואפילו ישיבה. הן מפחיתות כאבים ומאפשרות בצורה חופשית יתר לבצע פעילות גופנית המסייעת במלחמה נגד המחלה.

פוליו
שיתוק ילדים נגרם על ידי נגיף הפוליו אשר גורם לקריסה במערכת העצבית ופוגע בכל שרירי הגוף, אך ידוע בעיקר בשיתוק שגורם לפלג הגוף התחתון. מאז המצאת החיסון באמצע המאה ה-20, ירד היקף התחלואה והיקף המוות מהמחלה. מלבד פיצוי כספי חד פעמי וקצבה חודשית המוענקת לנפגעי הנגיף, חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי משרד הבריאות ישתתף במימונם של מגוון טיפולים רפואיים, אביזרים אורטופדיים ובהם גם נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית ונעליים רפואיות על מנת לאפשר לחולי הפוליו חיים קלים יותר בכל גיל ושלב של המחלה. הפגיעה המוטורית אמנם לא מתקונת, אך מאפשרת לחולה לנהל אורח חיים תקין ככל שניתן.

Cerebral Palsy , או בעברית “שיתוק מוחין”, הוא מונח המתאר מצב בו קיים נזק באיזור אחד או יותר במוח, אשר משפיעים על תיאום פעולת השרירים ותנועות הגוף. ישנן דרגות שונות של הפרעה בתנועות הגוף וביכולות של הילד, אשר נעות מחירשות, לעיוורון, עד לפגיעה באינטיליגנציה ועוד. הפגם יכול להתרחש בתקופת ההיריון, בלידה עצמה או לאחר הלידה ועד לגיל 5. גורמי הסיכון הידועים ביותר הנם לידה מוקדמת או לידה במשקל נמוך – פג. הצורה הנפוצה ביותר של המחלה מתאפיינת בבעיית שרירים ולעיוותים בעצמות, בשלד ובחוליות, בעיוותים בכפות הידיים ובכפות הרגליים. נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית יקלו על הילד והמתבגר במהלך חייו.

אבחנה רפואית – מצבים אורטופדיים
מירבית מהאכולוסיה חשה במהלך חייה כאבים אורטופדיים בגוף. בין אם כאבי גב שמלווים את טווח האכולוסיה הרחב ביותר במדינה, או אם כאבי ברכיים, רגליים ועוד. המצבים האורטופדיים השונים שלובים בזה ובזה ובדרך כלל כאב אחד משפיע בצורה ישירה על משניהו. בעלי מקצוע בתחום האורטופדיה לומדים תכנים הקשורים במפרקי הגוף, מישורים שונים של תנועה, שרירי השלד ועוד. צעירים ומבוגרים כאחד זקוקים לאוזן קשבת ויחס חם בכל המדובר בגופן. צוות האורטוטיסטים המצוי ב”אריאל קומפורט” יציע את מגוון הפתרונות הטובים ביותר עבורך: נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית, מדרסים לפי תחבושות גבס ועוד, תוך שימת דגש על מקצועיות וחמימות.

מום מולד
מומים מולדים מתפתחים ברוב המקרים כבר במהלך ההריון, ולעיתים רחוקות יותר בחודש הראשון שלאחר הלידה. מדובר בבעיות בריאותיות או עיוותים מולדים פיזיים (לדוגמת אצבע נוסף בכף הרגל). כשלושה עד ארבעה אחוזים מכלל תינוקות העולם נולדים עם סוג כלשהו של מום, בין אם קל ביותר או מום קשה המסכן חיים. הסיבות למומים יכולים להיות סביבתיות (השליה שבתוך הרחם שהיא סביבתו של העובר. התייחסות לחומרים מסוכנים כמו סמים, אלכוהול, עישון ועוד), גנטית (פגמים בגן או בכרומוזום) או תורשתית. לרוב המומים לא ניתן להעניק טיפול אשר ימנע מהם להתקיים, אך לעיתים ניתן לנסות טיפול תוך כדי ההיריון בדרכים כיכרוגיות או תרופתיות.

שרקו פוט
שרקו פוט הנה קבוצת מחלות תושתיות הפוגעות בעצבים בידיים וברגליים. הסימנים הידועים הם חולשה וירידה בנפח שריר. הכאבים בדרך כלל יופיעו תחילה בכפות הרגליים או הידיים, אך יכולים עד מהרה להתפשט אל האיבר כולו. המחלה הנה תורשתית, אך גם חולי סוכרת עלולים לחלות במחלה.פיזיותרפיה מסודרת על פי תכנית ובעזרת איש מקצוע יכולה לעזור במתיחת וחיזוק השרירים הבעייתים ולשפר את חייו של האדם החולה במחלה. מלבד זאת, מכשירים אורטופדיים רבים הקיימים היום בשוק נוצרו במיוחד עבור אנשים עם סוגי הבעיות של שרקו פוט. נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית תספקנה יציבות בזמן ההליכה, או במהלך ביצוע כל פעולה יומיומית.

מחלות מפרקים
מחלקות מפרקים (ריאומטיות) הן מחלות אשר פוגעות בשלד, במפרקים, בשרירים ובסחוסים ונפוצות ברחבי העולם בהיקף של מיליונים. ישנן למעלה ממאה מחלות מפרקים שונות אשר לכל אחת סימפטומים שונים ודרכי טיפול שונות, ובעיקר פוגעות בטווח אוכלוסיה שונה (החל מילדים ועד הדור השלישי). התסמינים העיקריים של מחלות מפרקים הם כאבים (אשר לעיתים קשה להצביע על מיקומם המדויק), נוקשות מפרקים, עייפות, חולשה, נפיחות ועיוותים. הטיפול הינם שונים ומתחלקים, כאמור, לסוג המחלה. באופן רחב ניתן לדבר על טיפול תרופתי, טיפול אורטופדי וטיפול כירורגי (ניתוח). במקרים רבים התאמת מוצרי אורטופדיה מתאימים כמו נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית יכולים לעזור בהפחתת הכאב המפרקי.

טראומה
טראומה גופנית הוא מצב בו על גוף האדם להתמודד עם פגיעה ממקור חיצוני בדרך כלל. במדינת ישראל פצועי הטראומה מחולקים על פי מידת סכנת החיים שבפציעתם: קל, בינוני, קשה ואנוש. לעומת מחלות אשר מקורן פנימי (חיידק לדוגמא), מקור הטראומה חיצוני. הטראומה האורטופדית נחשבת לאחת מן החשובות מכיוון שכ-70 אחוז מניתוחי החירום בארץ ישראל קשורים באורטופדיה (פציעות בגפיים, בעמוד השדרה). לאחר שגוף עבר טראומה וטופל בתהליך כירורגי כזה או אחר, תמיד יהיה צורך בהשלמת התהליך – פיזיותרפיה, שיקום אורטופדי, התאמת מוצרים בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס ועוד. ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” ניתן למצוא מלאי של מוצרי אורטופדיה המתאימים למגוון איברים.

C.D.H
תופעת “נקע מולד של מפרק הירך” עוסקת בפריקה חלקי או מלאה של מפרק ירך או בפיגור בהתפתחות גג מפרק הירק. תופעה זאת מתרחשת בעיקר בזמן ההיריון או מיד לאחר הלידה. בטיפול פשוט יחסית ניתן להגיע לריפוי מלא של המחלה אך רק אם זאת התגלתה בשלב מוקדם וטופלה כראוי. באם ההמצב לא מטופל, מפרק הרגל יתפתח בצורה לא תקינה, דבר אשר יוביל לצליעה וצורך בהחלפת מפרק הירך בגיל צעיר. השכיחות היא כשני מקרים לכאלף לידות, כאשר אם מדובר בלידת עכוז השכיחות גבוהה הרבה יותר. הטיפול כולל סד המחזיק את הירכיים בכיפוף או בפישוק. כך המפרק נמצא במקומו ויכול להתקבע בהתאם.

קיצור גפה מעל 4 ס”מ
למרבית האוכלוסיה קיים הבדל מולדי זניח בין הגפה הימינית והשמאלית, אך כאשר מדובר בקיצור או קטיעה של גפה ידרשו עזרים אורטופדיים בכדי לחזור לשגרה. ברגע שגפה מקוצרת מעל 4 ס”מ ניתן יהיה להזמין נעליים רפואיות או נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית במימון משרד הבריאות. הגבהה בנעל אחת יכולה לשפר משמעותית את איכות ההליכה משום האיזון שיווצר בין שני הגפיים. חשוב לגשת לאנשי מקצוע בכדי לאבחן האם יש צורך בנעל מיוחדת או שמא במדרס. ב”אריאל קומפורט” עובדים עם משרד הבריאות וכמובן עם כל קופות החולים בארץ על מנת לספק את הטיפול הנוח ביותר עבור לקוחותיה.

צניחת כף רגל פלוס דפורמציות קשות
כפות רגלינו סוחבות את משקל גופנו, לכן לא מפתיע שבמהלך החיים, נתקלים בני האדם בשלל בעיות הקשורות בה. דוגמא אחת מיני רבות הנה צניחת כף רגל. מקורה בפגיעה עצבית בעצב מוטורי תחתון אשר גורמת לתחושת חולשה עד שיתוק בשרירי השוק. דפורמציה קשה ושכיחה נוספת היא כף רגל שטוחה, כשכף הרגל נוגעת במלואה בקרקע ללא כל חלוקה הגיונית (מצב של קשת נורמלית). התאמת מדרסים וסדים מיוחדים אשר מותאמים לכף רגלך אישית אמנם לא ישנו את מבנה כף הרגל עצמה, אך יאפשרו תמיכה מקסימלית במבנה הלא תקין של כף רגלך ויאפשרו הליכה בריאה יותר ונוחה יותר.

קטיעת בוהן כולל עצם המסרק
במצבים שונים נדרש לבצע טיפול פולשני ולקטוע אצבע ברגל על מנת למנוע זיהומים והסתבכויות. פעולה זאת יכולה להתרחש בעקבות פגיעה בכף רגל או בגלל מחלות כמו סכרת. ישנם סוגים רבים ושונים של קטיעות, ובהן: קטיעת בוהן או אצבע אחרת, קטיעת הבוהן ועצם המסרק (נקראת “קטיעת קרן”), קטיעת דרך עצמות המסרק (דרך מטה-טרסלס) ועוד. באם התבצעה קטיעת בוהן הכוללת את קטיעתה של עצם המסרק, חשוב מאוד להתאים נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית על מנת למנוע בעיות תפקודיות בכף הרגל וביציבה הכללית של הגוף. נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית קריטי על מנת  לאפשר חיים סטנדרטים.

קלאב פוט (club foot )
קלאב פוט, או בשמה השני רגל קלובה, היא הפרעה מולדת במבנה המקורי של כף הרגל אשר גורם לעיוות, כך ששתי כפות הרגליים מופנות פנימה אל תוף הגוף. הבעיה אמנם מולדת, אך ניתנת לטיפול ותיקון עד כדי המשך התפתחות תקינה לגמרי. אם המקרה לא מטופל, הדבר מביא להפרעה תפקודית חמורה. התופעה שכיחה באופן יחסי (כשני מקרים על כל אלף לידות) ונפוצה בעיקר אצל בנים. לעיתים מאובחנת כבר באולטרסאונד ולעיתים בלידה עצמה. הטיפול כולל סדרת גבסים אשר מעצבות מחדש את גידי הילד, והארכת גיד האכילס במידת הצורך. על הטיפול להתחיל כבר בשבועות שלאחר הלידה בכדי להבטיח תוצאות חיוביות.

אקוונוס 4 ס”מ ויותר. עמדת E quinus
תסמונת סוסנית (אקוונוס) מאופיינת בזוית מוגברת של פרק הקרסול. מקור המילה בלטינית, מהמילה Equus שפירושה סוס, מכיוון שהמאפיין את התופעה הוא כף רגל המעוצבת בדומה לחיה. תוך כדי הליכה במקום התצורה המקובלת בה עקב כף הרגל הוא הנוגע ראשון בקרקע, כף הרגל כולה נוגעת בקרקע בכל צעד וצעד. הסיבות לתופעה נובעות גם ממומים מולדים, אך גם ממפגעי החיים (כמו הליכה בהנעלה לא מתאימה ולא נוחה). נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית יוצרת חממה לכף הרגל ומאפשרת לסינדרום להפסיק להתפתח. בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס יצרו עבורך ב”אריאל קומפורט” את הנעליים הטובות ביותר.

וארוס או וולגוס בכף רגל מעל 10 מעלות
וארוס וולגוס הינם שמות המתארים בליטה בצידו הפנימי (מדיאלי) או החיצוני של כף הרגל בעקבות שחיקת סחוסים. התופעה נוצרת כשהבוהן בכף הרגל נוטה לכיוון חוץ או לכיוון פנים – אל עבר האצבעות האחרות. מלבד העניין האסתטי שמפריע לאנשים רבים, אי טיפול והתעלמות מנעילת נעליים מתאימות יכול לגרום לדלקות חוזרות ונשנות ולנפיחות. הבעיה הנה מבנית מולדת ויחסית פשוטה, אשר ברוב המקרים ניתן לפתור אותה באמצעות אמצעים אורתופדיים מתאימים וללא כל צורך בניתוח. בנוסף, ניתן להשתמש באמצעים כמו מפריד אצבעות או סד לילה או מגן פשוט לבליטה אשר מונע את החיכוך בין הנעל למפרק הבוהן.

עיוותים קשים בכף הרגל
ישנם עיוותים רבים בכף הרגל, כדוגמת: עיוות כף הרגל לנטייה פנימית (הגורמות לחץ גדול בין העצמות במפרק הקרסול ובין עצמות הקשת), עיוות והרס הקרסול וכף הרגל (בעיקר נפוצה אצל חולים סוכרתיים), צניחת כף רגל ועוד. לא רבים יודעים אך לעיתים באמצעות נעליים אורטופדיות לפי מידה ובהתאמה אישית ניתן לטפל בעיוותים הללו. מכיוון שלא מדובר בניתוח פולשני התופעה לא תחלוף לגמרי, אך הכאב יפוג ואורח החיים יהיה קל יותר. באמצעות לקיחת מידה על ידי חבישת גבס נוצרת נעל אשר מותאמת באופן אישי לכף הרגל. ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” נמצא צוות מומחים אשר מטפל בעיוותי כף רגל מכל הסוגים.

פס-קאווס עם היווצרות יבלות מטטרסלית
פס קאווס הוא מצב בו יש קשת גבוהה מן הרגיל בכף הרגל. במקרים בהם הקשת כה גבוהה, משטח הדריכה על כף הרגל הינו קטן ביותר, ובעצם עומסו של הגוף כולו “ייפול” רק על עקבי הרגל והכריות, במקום על כף הרגל כולה. במצב שכזה קיימת אופציה מוגברת להיווצרותן של יבלות מטטרסליות. באמצעות נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית או אפילו באמצעות מדרסים המותאמים לרגל, ניתן יהיה להימנע מאותן יבלות. המדרסים והנעליים צריכים להיות עם הגבהה מיוחדת בכדי להתגבר על הקשת הגבוהה ולאפשר מצב בו משקל הגוף יונח בצורה טובה יותר ויתחלק בין חלקי כף הרגל כולה.

אלפנטיאזיס בצקת קיצונית
בצקת קיצונית, או בשפה המקצועית “אלפנטיאזיס”, היא מחלה שבה העור ורקמות החיבור מתחתיו תופחים מאוד בעקבות חסימתם של כלי לימפה, אשר מונעים את המצב הטבעי בו הלימפה מתנקזת מן הרקמות שסובבות אותה. המחלה נגרמת בדרך כלל מתולעת חוטית טפילה. למרות שהרגליים הם האיבר הפגיע ביותר והנפוץ מכולם, יתכנו פגיעות גם באיברי המין, אצל גברים ונשים כאחד. הרגליים שנוצרות הינן גדולות ביותר, דבר אשר גורם לנכות קשה ולקושי בתפקוד הבסיסי בחיי היומיום. המחלה נפוצה ברחבי העולם ובעיקר באזורים טרופיים וסובטרופיים. הטיפול כולל תרופות נגד התולעים, אנטיביוטיקה, שמירת היגיינה אישית והתאמה מיוחדת של נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית.

קטיעת עצמות מסרק
עצמות המסרק הן קבוצה של חמש עצמות דקות וארוכות, המתחילות בשורש הרגל ומגיעות עד לאצבעות כף הרגל. שמן השני הוא עצמות המטטרסוס, ולעיתים רחוקות יש צורך בקטיעה של אחת מעצמות אלו. לאחר הקטיעה יש דרכים שונות לחזור לשגרת חיים נוחה, אך השלב הראשוני והחשוב ביותר הוא רכישת נעליים אורטופדיות לפי מידה ובהזמנה אישית. חשוב להבחין בין העצמות ולהרכיב מוצר אורטופדי המותאם אישית. כף רגלו של כל אדם שונה משל אדם אחר כבר מיום היוולדו, אבל לאחר טיפולים כירורגיים משפט זה מקבל חשיבות גדולה שבעתיים. הנעלה נכונה בשילוב עם מדרסים מותאמים לעצמות המסרק יהוו פתרון יעיל בהפחתת הכאב.

קטיעת ליספרנק
הליספרנק מצוי בין עצמות המטה-טרסל לטרסל. מדובר בשבר בקדמת כף הרגל אשר נחשב קשה לאבחון. לשברים באמצע כף הרגל עלולים להיות מספר גורמים ובטווח רחב: החל מטראומה פיזית סבירה (נקע בכף הרגל) ועד לחבלה רצינית (תאונת דרכים). מקור השם ליספרנק בכירורג צרפתי מימי המהפכה הצרפתית של המאה ה18. ללא טיפול ראוי בליספרנק כף הרגל תחל להתעוות ולהיות מלווה בכאבים חדים בעקבות שחיקה במפרקים. בשבר ליספרנק ניתן לטפל באמצעות גבס מיוחד אשר מונח על כך הרגל למשך כשישה שבועות. במקרים חריגים יותר יהיה צורך בפעולה כירורגית (ניתוח) שבו יחזירו את המפרק או השבר עצמו למיקומם ויקבעו זאת באמצעות ברגים.

קטיעת שופרט ימין או שמאל
קטיעת שופרט היא קטיעה של מחצית כף הרגל ומעלה (כף הרגל השמאלית או הימינית). הסיבה הנפוצה ביותר לקטיעה מסוג זה היא בשל מחלות שונות ומגוון, כשהראשית מבניהן היא מחלת הסוכרת. קטיעה מסוג זה מחייבת התאמה של נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית שהיא ממונת על ידי גופים שונים: על ידי משרד הבריאות, קופות החולים השונות וכמובן גם ביטוחים פרטיים. זאת משום הסיבה שקטיעה מסוג זה מחייבות נעל פנימית המתואמת אישית לפי מידת גבס. קטיעת כף רגל מדורגת בביטוח לאומי ומשתקפת באחוזי נכות המשתנים בהתאם לסוג הקטיעה. שירותים אורטופדיים לאחר קטיעת שופרט ניתן למצוא ב”אריאל קומפורט”.

קיבוע של הקרסול או כף הרגל
לנעליים אורטופדיות ישנה חשיבות רבה בתהליכי שיקום של כף הרגל כל שכן, הזמנת נעליים אורטפדיות לפי מידה בהתאמה אישית, עשויה לעזור במקרים רבים, ביניהם, קיבוע הקרסול. קיבוע הקרסול נדרש במקרים מסוימים כמו למשל במקרה בו נגרם נזק בלתי הפיך למפרק הקרסול, מה שמוביל לקיבוע הקרסול על ידי ניתוח אורטופדי. לאחר ניתוח אורטופדי לקיבוע הקרסול כף הרגל עטופה בתחבושת אלסטית ובגבס ובמהלך תקופת השיקום, ניתן להשתמש במגף הליכה כתחליף לגבס. מגף ההליכה עוזר לטפל במצבים שונים כמו למשל שברים בשוק התחתון, בקרסול ובכף הרגל, כאשר ישנם סוגים שונים של מגפי הליכה מומלץ לבחור במגף שיוצר בהתאמה אישית ועל פי מידות הגבס.

כפות רגליים בגודל שונה
בני האדם אינם מושלמים וכתוצאה מכך לא פעם, אנשים שונים סובלים פגמים מולדים כאשר אחת הדוגמאות לפגם שכזה הוא כפות רגליים בגודל שונה. ברוב המקרים, ההבדל בין גודל כפות הרגליים אינו גורם לכאבים אלא לתחושה של אי נוחות בזמן נעילת נעליים ותחושה כי הנעליים אינן אוחזות טוב את שתי הרגליים באותה מידה. ב”אריאל קומפורט” תוכלו בקלות לפתור את הבעיה ולהשיג את מידת הנוחות המרבית בעת נעילת הנעליים וזאת על ידי שימוש במדרסים לפי מידה אישית. בעזרת התאמה אישית של המדרסים לנעל כמו גם לשורש הבעיה, ניתן לפתור בעיות רבות בשורש כף הרגל כמו למשל, בעיות הנובעות מכפות רגליים בגודל שונה.

מכשיר המחובר חיצונית לנעל
המכשור בתחום האורטופדיה מאוד מפותח ומלבד נעליים אורטופדיות לפי מידה ובהתאמה אישית, ניתן למצוא “באריאל אורטופדיה מתקדמת” מבחר נרחב של אביזרים אורטופדיים  לטיפול בבעיות אורטופדיות שונות, כמו למשל דיקטוס, מכשיר המחובר חיצונית לנעל. מכשיר המחובר חיצונית לנעל עוזר במקרים של צניחת כף הרגל, בעיה הנגרמת כתוצאה מפגיעה עצבית. צניחת כף הרגל גורמת לפגיעה בתבנית ההליכה וניתן לפתור אותה על ידי שימוש באביזרים אורטופדים שונים בהתאמה אישית. ב”אריאל קומפורט” תוכלו למצוא סוגים שונים של מכשירים אורטופדיים שנועדו לפתור בעיות אורטופדיות המשבשות את מבנה ההליכה. כמו כן ניתן להשיג מכשיר המחובר חיצונית לנעל המיועד עבור תינוקות עם בעיות אורטופדיות מולדות או התפתחותיות.

כשקפיץ אחורי מותקן בנעל במקום מכשיר
ישנם מקרים בהם צניחת כף הרגל הנה יותר חמורה מבמקרים אחרים והטיפול במכשיר הנו פחות יעיל או אז הטיפול הנכון מתבצע בעזרת נעליים אורטופדיות בעלות קפיץ אחורי, כאשר כל נעליים אורטופדיות עם קפיצים אחוריים מיוצרות בהתאמה אישית על פי מידת גבס. ההתאמה האישית נעשית על ידי צוות טכנאים מיומן ומקצועי שיודע להתאים לכל בעיה את המוצר הנכון. ב”אריאל קומפורט” ישנו צוות אורטוטיסטים בעל ניסיון רב וידע גדול בתחום, המתמחה בהתאמת הנעליים האורטופדיות הנכונות. כמו כן הצוות המקצועי של “אריאל קומפורט” יוכל להמליץ לכם על נעליים אורטופדיות על פי מידה בהתאמה אישית לצורך טיפול בבעיה האורטופדית אתה אתם מתמודדים, באופן נקודתי.

תוספות דרושות, סגירת וולקרו, סוליה רוקר
בחירת נעליים היא כמעט תמיד תהליך ארוך בו נדרש מכם לשקול סוגיות שונות כמו נוחות, טעם אישי ואף מחיר. כאשר מדובר בנעליים אורטופדיות על פי מידה ובהתאמה אישית, עליכם לתת משקל גם לסוגיות כמו בריאות מרבית. לכן נעליים אורטופדיות מיוצרות עם תוספות דרושות כמו למשל סגירת וולקרו וסוליית רוקר, שמטרתן ליצור תחושה של נוחות מקסימלית למשתמשים בזמן ההליכה כמו גם בזמן הנעילה. הנעליים האורטופדיות מבית “אריאל קומפורט” מיוצרות במקום על פי דרישה, כך שאם ישנו צורך בהתאמת תוספות מיוחדות, צוות המומחים של שלנו יעצב כל נעל את התוספות הנדרשות על מנת שהשימוש יהיה כמה שיותר אפקטיבי והבעיה תבוא אל סופה.

הרחבת סוליה חיצונית או פנימית. הקשחה לטרלית או מדיאלית
ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” תוכלו למצוא אביזרים אורטופדיים שונים המיועדים לתמיכה, ייצוב וקיבוע כף הרגל והקרסול כאשר התאמת האביזר הנדרש לבעיה נעשית במכון על ידי צוות אורטוטיסטים מומחה. הרחבת סוליה פנימית או חיצונית נדרשת במקרים שונים כמו למשל מקרים בהם אורך הרגליים אינו זהה או אז הקשחת הסוליה מאפשרת את איזון הגוף ומניעת מעמסה על כפות הרגליים ובכך נמנעים נזקים וכאבים שעלולים להיגרם בעקבות העיוות. הרחבת הסוליה נעשית במכונים אורטופדיים מוסמכים להם פתרונות שונים. תהליך ההרחבה של נעליים נעשה על ידי הזמנת מדרסים לפי מידה אישית או הזמנת מדרסים על פי מידת גבס, על מנת שהנעליים יתאימו לרגל בצורה הטובה ביותר.

קופסת אצבעות גבוהה ורחבה. ריפוד רך
אחד המצבים הנפוצים ביותר, בעיקר בקרב נשים, הוא בליטות על אצבעות כפות הרגליים, הנגרמות בעיקר מיציבה לא טובה, מנעליים שאינן מתאימות בצורה נכונה, מדלקת מפרקים או מתפקוד לא תקני של כף הרגל. הבליטות נמצאות בעיקר באזור הבוהן והנן גורמות לתחושה של כאב בעת מגע ישיר של אזור הבליטה עם הנעל. הבעיה מחמירה כאשר הנעליים אינן מתאימות או צרות במיוחד ועל כן יוצרות את החמרת התופעה עד למצבים בהם נדרשת התערבות רפואית. הבשורה המשמחת היא שאת הבעיה ניתן לפתור על ידי נעליים אורטופדיות על פי מידה ובהתאמה אישית, המכילות בקצה העליון של הנעל מעין קופסת אצבעות רחבה, ריפוד רך או מדרסים.

נעליים גבוהות לפי מידת גבס
במכון האורטופדי “אריאל קומפורט” ייצור הנעליים מתבצע על סמך המלצה של רופא מוסמך כאשר כל נעל מיוצרת בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס. ייצור נעליים אורטופדיות על פי מידה ובהתאמה אישית הנו תנאי חשוב בכל תהליך שיקום, ייצוב וקיבוע הרגל ולשם כך  קיימותנעליים אורטופדיות מסוגים שונים. בין הנעליים האורטופדיות השונות ישנן נעליים מיוחדות עם סוליה גמישה, נעליים אורטופדיות עם קפיצים חיצוניים ופנימיים, נעלי הליכה ביו מכניות וכדומה. כמו כן, לנוחיותכם, ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” הנעליים מיצורות מסוגים שונים של עורות רכים וקיימות בדגמים שונים כמו למשל נעליים חצאיות, נעליים גבוהות על פי מידת רגל ונעליים גבוהות על פי מידת גבס.

אורטוטיסט מוסמך על ידי משרד הבריאות, ודור שלישי למשפחה של יצרני נעליים ומדרסים בהתאמה אישית
לחברת “אריאל קומפורט”, הממוקמת ברעננה מעבדה אורטופדית מהמתקדמות ביותר המאפשרת התאמת נעליים ומדרסים באופן אישי על פי לקיחת מידת נעל או על פי לקיחת מידה על ידי חבישת גבס. כל ההתאמות מתבצעות על ידי אורטוטיסט מוסמך בעל רישיון והסמכה של משרד הבריאות אשר הנו דור שלישי למשפחה של יצרני נעליים ומדרסים בהתאמה אישי. הניסיון רב השנים והזיקה האישית והמשפחתית למקצוע מאפשרים לצוות המקצועי של “אריאל קומפורט” להעניק לאנשים הסובלים מכאבים ברגליים, בגב ובצוואר מענה מקצועי ואיכותי ולהציע מגוון פתרונות לקשת רחבה של בעיות ופגמים שונים. ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” תוכלו להתאים נעליים, מדרסים, מייצבים ותומכים תוך ליווי מקצועי ויחס חם ואישי.

מדרסים אורטופדיים ונעליים רפואיות בהתאמה אישית
אם בעבר לבעיות אורטופדיות ולמומים שונים לא היה טיפול, כיום הטכנולוגיה המפותחת בתחום מאפשרת לכל הסובלים מכאבים הנגרמים מבעיה אורטופדית כזו או אחרת פתרונות הולמים. מדרסים אורטופדיים ונעליים רפואיות בהתאמה אישית משמשים כפתרון נוח ושיקומי בתופעות כמו רגל קצרה, צניחת כף רגל, ובבעיות רפואיות שונות כגון דלקות ופגיעות בכף הרגל. בעזרת מדרסים אורטופדיים ונעליים רפואיות אפשר להתגבר על כל מכשול כמעט באופן מוחלט ולהתהלך בחופשיות ובצורה כמה שיותר טבעית, לעיתים עד כדי כך שהמגבלה עבורה הגעתם הופכת ללא גלויה לעין. אצלנו ב”אריאל קומפורט” תמצאו גם את מיטב הפיתוחים הטכנולוגיים החדישים בתחום ההנעלה האורטופדית שיאפשרו לכם את המענה המתאים והטוב ביותר.

מדרסים ונעליים רפואיים בהתאמה אישית ברעננה
אנשים רבים סובלים מכאבים הנגרמים כתוצאה מבעיות אורטופדיות, ממומים או מפגמים שנגרמו עם הזמן. הכאבים הללו הולכים ומחמירים בהיעדר הנעליים הנכונות ששומרות על היציבה נכונה. כאבים הנם מטרד הפוגע באיכות החיים, למזלנו, כאבים הנגרמים מבעיות אורטופדיות ניתן לפתור, עם הטכנולוגיה המפותחת של היום. לכן אם גם אתם סובלים מבעיות אורטופדיות סימן שאתם זקוקים למכון אורטופדי מתאים שיעניק לכם את המענה הנכון. ב”אריאל קומפורט” מדרסים ונעליים רפואיים מיוצרים בהתאמה אישית במעבדה מקצועית אשר מיקומה ברעננה. תהליך ייצור הנעליים נעשה על ידי צוות אורטוטוטיסטים מקצועי, תוך כדי ליווי אישי כאשר בניית נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית נעשית בהתאם לצרכיו של הלקוח.

מייצרים מדרסים ונעליים אורטופדיים בהתאמה אישית, לשוק הפרטי או דרך משרד הבריאות (מכון לואיס).
נעליים אורטופדיות לפי מידה ובהתאמה אישית ניתן להשיג ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” באופן פרטי או דרך משרד הבריאות על פי זכאות. הקריטריונים לזכאות לנעליים אורטופדיות נקבעים על פי משרד הבריאות, כאשר בין הזכאים ניתן למצוא אנשים בעלי בעיות בריאותיות שונות הפוגעות באופן ישיר ביציבה ובהליכה, ואנשים שנפגעו בתאונות עבודה. בין אם ללקוחות של המגזר הפרטי ובין ללקוחות המגיעים דרך משרד הבריאות, האוצר או הביטחון, תהליך הזמנת וייצור הנעליים הנו זהה ומתבצע על ידי תהליך התאמה אישית על פי מידת הנעל או התאמה אישית על פי מידת הגבס, מה שמבטיח התאמה מושלמת לכף הרגל, התאמה שתאפשר את הצעד הראשון בדרך לפתרון הבעיה.

נעליים רפואיות בבנייה אישית ברעננה
כל הנעליים האורטופדיות של “אריאל קומפורט” מיוצרות במעבדה המקצועית שבעיר רעננה. וכדי שניתן יהיה לייצר נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית, נדרש תהליך שנקרא בנייה אישית. את הנעליים האורטופדיות בונים באופן אישי לכל לקוח ולקוח בעזרת לקיחת מידה על ידי חבישת גבס. הגבס מאפשר מידה מדויקת המתחשבת בגורמים שונים כמו למשל שוני בין כפות הרגליים, ועל ידי אימום יוצרים את הנעליים האורטופדיות המתאימות מהדגם הרצוי. ישנם דגמים שונים של נעליים, כל דגם מיועד לפתור בעיות אחרות בנוסף, קיימים סוגים שונים של עורות לבחירתכם. לכל נעל רפואית ניתן להוסיף תוספות אורטופדיות מיוחדות ואביזרים אורטופדים כמו גם לקבוע את מידת הרכות והקשיחות.

בעל תעודה ממשרד הבריאות של ייצור נעליים אורטופדיות ומדרסים לפי מידה ובהתאמה אישית (מכון לואיס)
בייצור נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית, מקצועיות היא שם המשחק ועל כן, צוות הטכנאים של מכון “אריאל קומפורט” הנו צוות מקצועי ומוסמך המומחה בהתאמת הציוד האורטופדי הנחוץ בצורה הכי הטובה. “אריאל קומפורט” הנו מכון מוכר אשר שמו הולך לפניו והנו בעל תעודה ממשרד הבריאות של ייצור נעליים אורטופדיות ומדרסים לפי מידה ובהתאמה אישית. בנוסף, המכון מוכר על ידי מכון לואיס, המכון הממונה על הספקים לנעליים אורטופדיות העובדים עם משרד הבריאות ומעניקים ליווי מקצועי וייצור נעליים לזכאים השונים. המקצועיות והניסיון רב השנים בתחום, הופך את צוות האורטוטוטיסטים של “אריאל אורטופדיה מתקדמת” לצוות מיומן ומנוסה המעניק טיפול מקצועי ואישי במחירים משתלמים ביותר.

בניית נעליים אורטופדיות לאנשים בעלי מגבלה פיזית
בניית נעליים אורטופדיות על פי מידה בהתאמה אישית הנו תהליך מדוקדק ופרטני הדורש מיומנות רבה, במיוחד כשמדובר באנשים בעלי מגבלה פיזית. מגבלות פיזיות למיניהן פוגעות באורח החיים התקני ועלולות לגרום לתחושה של אי נוחות או כאבים עזים. כאשר מדובר במגבלות הנגרמות מבעיות אורטופדיות, ניתן לפתור אותן או אף להקל עליהן, על ידי שימוש בעזרים ובאביזרים אורטופדיים מתאימים. בין המוצרים שנחשבים ליעילים בפתרון בעיות אורטופדיות נמצאים המדרסים והנעליים הרפואיות כאשר מדרסים ונעליים רפואיות מיוצרים בתהליך בנייה אישי, בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס. להתאמה האישית ישנה חשיבות מכרעת בעזרה לאנשים בעלי מגבלות פיזיות מכיוון שבכוחה להוביל לפתרון הבעיה בעזרת האביזר הנכון.

עובד עם כל סוגי קופות החולים ומורשה משרד הבריאות ומשרד הביטחון ליצור נעליים אורטופדיות ומדרסים לנכים
בעיות אורטופדיות רבות נגרמות בשל נכויות שונות או פגיעות שנגרמו עקב תאונות. מגבלות כאלו זקוקות למענה מקצועי מכיוון שלרוב, נדרש בהן תהליך שיקום. על כן לכל מכון המייצר נעליים אורטופדיות לפי מידה בהתאמה אישית, חייב להיות ידע רב בתחום עיסוקו וניסיון המוכר על ידי הגורמים הדרושים. אצלנו ב”אריאל אורטופדיה מתקדמת” תמצאו צוות מקצועי בעל כל הניסיון לו אתם זקוקים. מכון “אריאל קומפורט” הנו מכון מורשה הפועל באישור משרד הבריאות ומשרד הביטחון ובתחום מומחיותינו, ייצור נעליים אורטופדיות ומדרסים לנכים. בנוסף, המכון המקצועי שלנו מכיר בצרכי הלקוחות ומאפשר עבודה עם כל קופות החולים השונות על מנת להעניק את השירות המקצועי והטוב ביותר.

הנעל הרפואית נבנית לפי מידת גבס, ובהתאם לצרכיהם המיוחדים של כל אחד ואחת
אין בעיה רפואית אשר דומה לשנייה ועל כן, לכל בעיה אורטופדית נדרשים פתרונות ממוקדים. בנוסף, לכל אדם מבנה גוף שונה וצרכים אחרים. שיטת העבודה של מכון “אריאל קומפורט” בייצור כל נעל רפואית באופן אישי על מנת לתת מענה אישי לצרכים המיוחדים של כל אחד ואחת. בדרך זו הנעל תהיה מותאמת לצרכים הנחוצים ובעזרתה, הטיפול בבעיה יהיה יותר ממוקד ויוביל לתוצאה אמיתית. כתוצאה משיטת עבודה שלנו תהליך הבנייה של נעליים אורטופדיות נעשה בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס, כאשר בתחום מומחיותינו גם ייצור מדרסים לפי מידה אישית והתאמת אביזרים אורטופדיים מיוחדים. להתאמה אישית ישנה חשיבות מכרעת בהתגברות על מגבלות בצורה המיטבית.

יצרן וספק מורשה של נעליים ומדרסים לפי מידת גבס עבור גופים שונים
שירות ייצור נעליים אורטופדיות ניתן ללקוחות פרטיים, לזכאים מטעם משרד הביטחון וכן לגופים שונים. מכון “אריאל קומפורט” הנו יצרן וספק מורשה של נעליים אורטופדיות לפי מידת גבס כמו גם של מדרסים בהתאמה אישית. הנעליים האורטופדיות של “אריאל קומפורט” הנם נעליים מקצועיות המיוצרות מחומרים איכותיים ומותאמות באופן אישי על ידי צוות טכנאים מוסמכים ומיומנים. גם כאשר מדובר במתן שירות לגופים שונים, אצלנו אין פשרות בכל הנוגע למקצועיות וליווי אישי המאפשר את ההתאמה הטובה ביותר ואת ייצורה של נעל אפקטיבית העונה באופן מדויק על כל הצרכים הנדרשים. הנעליים שלנו מגיעות במגוון דגמים וסוגים כאשר לכל נעל ניתן להוסיף תוספות אורטופדיות ואביזרים שונים.

נעל אורטופדית טיפולית
את הנעל האורטופדית הטיפולית נדרש להתאים למידות כף הרגל באופן מדויק מה שמצריך אבחון, לקיחת מידות ובניית הנעל באופן אישי. נעליים שמיוצרות למטרות טיפול כוללות אלמנטים אורטופדיים מתקדמים כגון סוליה רכה, בלמי זעזועים, קפיצים ומדרסים. כמו כן, ניתן להוסיף לנעליים פתרונות ייעודיים ואביזרים חדשניים שמטרתם, לתת מענה לבעיות נקודתיות ולמגבלות השונות. על מנת לטפל בבעיה בצורה הנכונה “באריאל אורטופדיה מתקדמת” צוות האורטוטוטיסטים המומחים שלנו יערוך לכם אבחון מדויק וליווי מקצועי, במהלכו יילקחו מידות הרגל שלכם על מנת להתאים את הנעל לבעיה ממנה אתם סובלים. “באריאל קומפורט” ניתן לייצר נעליים אורטופדיות טיפוליות בדגמים שונים תוך כדי מתן מענה לכל הצרכים המיוחדים.

אריאל אורטופדיה מתקדמת בע”מ
אריאל אורטופדיה מתקדמת בע”מ הנה חברה לייצור ובניית נעליים אורטופדיות על פי מידה, תבנית גבס ובהתאמה אישית על מנת להתאים כל נעל לצרכים הנדרשים. באריאל אורטופדיה מתקדמת עובד צוות מקצועי ומנוסה המעניק ליווי אישי לכל אורך התהליך ויודע לאבחן את הבעיה ולבצע את ההתאמה הנחוצה לצורך הטיפול המתאים. המכון של אריאל קומפורט ממוקם ברעננה ואליו מגיעים גם המוני לקוחות מרוצים מרחבי הארץ ששמעו על המקצועיות והמיומנות הרבה של המכון, כמו גם על השירות האישי והאדיב. כל הנעליים מיוצרות במקום ממיטב החומרים הקיימים, בהתאמה אישית ועל פי מידה, מה שמבטיח לכם נעל אורטופדית איכותית וטובה שתענה לכם על כל הצרכים הטיפוליים.

מעוניינים לקבל ייעוץ בנוגע לנעליים אורטופדיות שמותאמות במיוחד לכם? פנו אלינו עוד היום וגלו כיצד לשנות את איכות החיים שלכם מקצה לקצה.

מדרסים בטכנולוגיה
המתקדמת בעולם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

סוגי מדרסים

Ортопедический Центр в Израиле

Ортопедический Центр в Израиле | Ариель Комфорт

Ортопедический Центр в Израиле – Ариель Комфорт https://www.youtube.com/watch?v=PP-vt0NLkN0 Израильская система здравоохранения во многом построена по образцу Западных стран, где основная клиническая деятельность сосредоточена в крупных

קרא עוד »
מדרסים בת ים

מדרסים בת ים

מדרסים בת ים לקוחות ממליצים אריאל אורטופידה מתקדמת מדרסים באיכות ושירות ללא תחרות לכל המעוניין!שמי ניצן ואני רקדנית באקדמיה למחול בירושלים. אני רוקדת מאז שאני

קרא עוד »
מדרסים אופקים

מדרסים אופקים

מדרסים אופקים לקוחות ממליצים אריאל אורטופידה מתקדמת מדרסים באיכות ושירות ללא תחרות בס”דמכתב המלצה ל”אריאל אורטופדיה מתקדמת”:כבר מזה כ- 10 שנים שאני סובל מסכרת. המחלה

קרא עוד »

מאמרים אחרונים

מדרסים רמת-אביב

מדרסים רמת-אביב

מדרסים רמת אביב לקוחות ממליצים אריאל אורטופידה מתקדמת מדרסים באיכות ושירות ללא תחרות מכתב תודה למכון “אריאל קומפורט” שברעננהברצוני להודות למכון האורטופדי “אריאל קומפורט”. הגעתי

קרא עוד »
מדרסי סיליקון רכים

מדרסי סיליקון רכים

מדרסי סיליקון רכים (1+1 חינם) מדרסים לאימונים ולתחרות. המונה בין כ-3 ל 8 שכבות שונות של חומרים ובולמי זעזועים. מדרסים אורטופדיים הם מושג ההולך ותופס

קרא עוד »
מדרסים גבעתיים

מדרסים גבעתיים

מדרסים גבעתיים לקוחות ממליצים אריאל אורטופידה מתקדמת מדרסים באיכות ושירות ללא תחרות לכל העושים את עבודתם נאמנה במכון אריאל קומפורט!אני לא נוהגת לכתוב מכתבי המלצות

קרא עוד »

אם תוך 90 יום מתאריך קבלת המדרסים אינך מרוצה מסיבה כלשהי

אם תוך 90 יום מתאריך קבלת המדרסים אינך מרוצה מסיבה כלשהי