הזמן מדרסים אורטופדיים היום וקבל במקום תוך שעה בלבד!

הזמן מדרסים אורטופדיים היום וקבל במקום תוך שעה בלבד!

אורטופדיה

מהי אורטופדיה?

מדרסים במבצע 1+1 חינם
מדרסים החזר כספי

אורתופדיה היא תחום רפואי שעיקרו הוא טיפול ומניעה של ליקויים, מחלות, פגעים ופציעות במערכות השרירים והעצמות שבגוף האדם.

תחומי העיסוק של האורתופדיה (אורטופדיה) כוללים בין היתר טיפול בשברים ונקעים, דלקות וזיהומים שונים של העצמות ומערכת השרירים, במחלות מגורמים שונים הפוגעות בעצמות ובשרירים (לדוגמא רככת), בפיזיותרפיה של בעיות תנועה, הליכה ויציבה. 

ראוי לציין שאותופדיה (אורטופדיה) אינה עוסקת במחלות נוירולוגיות הפוגעות בעצמות ובשרירים, כלומר מחלות שמקורן בבעיה עצבית כלשהי.

מקור המילה אורתופדיה

המילה אורתופדיה מתרגמת מיוונית ל”יישור ילדים”. מורכבת משתי מילים שמקורן ביוונית עתיקה: אורתוס (ישר), פדיאון (ילד או ילדים). את המונח טבע הרופא הצרפתי ניקולה אנדרי, בספר שפירסם בשנת 1741. אמנם השם מרמז כי עיקר העיסוק באורתופדיה הוא בטיפול בבעיות עצם המתגלות בילדים, אך עם השנים התרחבה האורתופדיה לטיפול ועיסוק בבעיות אלה בכל שלבי החיים של אדם.

היסטוריה קצרה של האורתופדיה

תולדות האורתופדיה ארוכות כתולדות מדע הרפואה, והן שלובות לאורך ההיסטוריה האנושית. ניתן לציין לדוגמא כי בעת מלחמה, דבר שההיסטוריה האנושית רצופה בו, עלה צורך לטפל בפגיעות חמורות של חיילים החוזרים משדה הקרב וסובלים משברים ופציעות שונות. בימי הביניים למשל היה נהוג לכרוך גפיים שבורות לקרש עץ וספוג בדם סוסים על מנת שהפצוע יוכל להמשיך לרכוב על סוסו.

מהי אורטופדיה?

האורתופדיה המודרנית

כמובן שהאורתופדיה המודרנית עברה כברת דרך משמעותית מאז ימים אלה, הודות לרופאים שונים לאורך ההיסטוריה ששיכללו ופיתחו את הידע הרפואי הנוגע לעצמות ולשרירים. מיפוי העצמות בגוף האדם והרכבן, המצאתן של פרקטיקות ניתוח שונות ופיתוח טכנולוגיות המאפשרות לאבחן בצורה מדויקת בעיות אורתופדיות (כמו קרני הרנטגן לדוגמא), הפכו את מדע האורתופדיה למדויק ויעיל מאי פעם, והנגישו אותו לכמעט כל פלחי האוכלוסיה.

אורתופדיה בציבור הרחב

בקרב הציבור הכללי המונח אורתופדי משמש בדרך כלל לתיאור מוצר או אביזר המעניק תמיכה או מסתגל למבנה הגוף. כך לדוגמא, ניתן לשמוע אנשים מתארים תיק, נעל או כיסא כאורתופדים, ובכך הם מתכוונים שהם גורמים לאי נעימות גופנית פחותה בהשוואה למוצרים אחרים. מכיוון שאין סטנדרט מקצועי למונח זה בציבור הרחב, השימוש בו הוא לרוב שיווקי ולא מתיימר לטיפול מעמיק בבעיות אורתופדיות.

מיהו האורתופד?

אורתופד הוא רופא שעבר הכשרה לאורתופדיה (אורטופדיה), המהווה את אחת ההתמחויות הרשמיות ברפואה. ההתמחות באורתופדיה בישראל כוללת לימודי רפואה כלליים של שבע שנים ותמחות באורתופדיה האורכת שש שנים נוספות. 

אורתופדיה (אורטופדיה) היא אחד התחומים המרכזיים והחשובים ביותר לחיי היומיום של רוב הציבור. במהלך החיים נתח נכבד באוכלוסייה יסבול מבעיה אורתופדית כזו או אחרת. כל מי שסבל מבעיה כזו יכול להעיד כי זו חוויה קשה ובלתי נעימה בעליל. קשיים בתנועה, דרדור בתפקוד הגופני וכאבים עזים הם מהסימפטומים הנפוצים של בעיות אורתופדיות. טיפול של אורתופד מומחה הוא אחד הנכסים החשובים ביותר בארסנל הכלים לשמירה על בריאותנו.

ייעוץ אישי מדרסים

מדרסים בטכנולוגיה
המתקדמת בעולם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

סוגי מדרסים

רצועה צדדית פנימית

רצועה צדדית פנימית (MCL)

רצועה צדדית פנימית (MCL) רצועת הצד הפנימית היא רצועה אופציונלית שעוברת סביב המותניים ומתחברת לרצועת החזה. אפשרות זו מצוינת עבור אנשים שרוצים להשתמש בתרמיל שלהם

קרא עוד »
טיפול בכאבי גב אמצעי

כאב גב אמצעי

כאב גב אמצעי – טיפול בכאבי גב אמצעי כאבי גב אמצע הם מצב שכיח שיכול להיגרם על ידי הרבה דברים שונים. כאבי גב תיכוני הוא

קרא עוד »
מדרסים שדרות: עזרה אמיתית ששינתה את חיי!

מדרסים שדרות

מדרסים שדרות לקוחות ממליצים אריאל אורטופידה מתקדמת מדרסים באיכות ושירות ללא תחרות מדרסים שדרות מכתב תודה לצוות המכון של “אריאל קומפורט”מזה שנים, אני עובד כנהג

קרא עוד »

מאמרים אחרונים

מדרסי גרפית

מדרסי גרפית

מדרסי גרפית מדרסי גרפיט הם המדרסים הפופולאריים ביותר בעולם כיום. מדרסים אלו, המיוצרים מסיבי פחמן מיקרוסקופיים, מסוגלים להתאים את עצמם לעומסים ותנאי לחץ משתנים. סיבי

קרא עוד »
מדרסים לחיילים
נגן וידאו
moneyback

אם תוך 90 יום מתאריך קבלת המדרסים אינך מרוצה מסיבה כלשהי כל כספך יוחזר לך בלי שאלות כלל!

אם תוך 90 יום מתאריך קבלת המדרסים אינך מרוצה מסיבה כלשהי כל כספך יוחזר לך בלי שאלות כלל!

הזמן מדרסים אורטופדיים היום וקבל במקום תוך שעה בלבד!