waze
whatsapp
youtube
Home » מאמרים » מדרסים לבעיית דורבן בכף הרגל
חייג עכשיו: 09-7456772

הזמן מדרסים אורטופדיים היום וקבל במקום תוך שעה בלבד!

מדרסים לבעיית דורבן בכף הרגל

מבצע 1+1

book

מדרסים לבעיית דורבן בכף הרגל

דורבן העקב הוא מעין בליטה הנמצאת באזור הפלנטארי של עצם העקב עם חיבור של הגיד האורכי. הגורמים לדורבן יכולים להיות רבים ומגוונים, כמו פציעת קרסול, משקל יתר, פלטפוס וכדומה, וישנן מספר אפשרויות לפתרון הבעיה.

______-______-________43 ______-______-________41

מהו דורבן בכף הרגל?

דורבן בכף הרגל היא תופעה בריאותית הנחשבת לשכיחה בקרב אנשים מבוגרים, גברים ונשים הסובלים ממשקל עודף, ספורטאים (בעיקר אלו אשר בתחומם תנועה רבה ונמרצת כמו כדורגלנים, כדורסלנים ואצנים) ואנשים שנועלים נעליים בלויות או שאינן מתאימות למבנה הפיזיולוגי של כף רגלם.

למעשה, מדובר בעצם בולט ונוקשה המופיע לרוב בעקב כף הרגל, ומפריע לתפקוד הרקמות, השרירים והעצמות שנמצאים בקרבתה. ההשלכה הישירה של דורבן בכף הרגל היא כאבים מרובים בזמן דריכה על העקב וכאבים חוזרים ונשנים בקרסול. לעיתים, כאב זה מתבטא בתחושה של צריבה באזור העקב. חשוב לציין, כי דורבן הינו ליקוי בריאותי שלרוב אינו מאיים על חייו ובריאותו הכללית של הסובל ממנו, אולם מדובר באי נוחות שלעיתים פגה מעצמה, ולעיתים חוזרת בצורה כרונית, ולכן יש לטפל בה ללא דיחוי.

______-______-________22 ______-______-________24

טיפול באמצעות מדרסים לדורבן

אפשרות להקלה בבעיית הדורבן היא הוספת מדרסים אשר צריכים להיבנות בצורה הנכונה מרגע לקיחת המידות ועד לצורה בה המדרס מלוטש סופית. באופן זה ניתן להגיע להפחתת הלחץ מאזור עקב הרגל, וככל שזה ייעשה בצורה יותר טובה, כך הפעילות הדורבן תפחת, והדלקת תיסוג. המדרסים לדורבן אינם ככל מדרס אחר, הם אמורים להביא את בעיית הכאבים באזור העקב לכדי פתרון על ידי פיזור העומס.

אנו במכון אורטופדי- אריאל קומפורט מציעים לכם להפוך את הנעליים שלכם לנעליים נגד דורבן, ולהוסיף מדרסים לדורבן. בעזרת המדרסים שלנו, אריאל קומפורט, תיהנו מפיתרון ידידותי ולא מכאיב לטיפול בדורבן.

בתחום האורטופדי אין להקל ראש ולהתפשר על איכות. באריאל קומפורט תוכלו ליהנות מכל הפתרונות האפשריים בתחום האורטופדיה, החל מאבחון הבעיה, אשר בה כל הטיפול תלוי.

כאשר אבחון הבעיה נעשה בצורה הנכונה ביותר, כך הבעיה תבוא על פתרונה ביתר קלות ומהירות. לכן במקרים בהם אתם זקוקים לאביזרים אורטופדיים, אצלנו במכון האורטופדי אריאל קומפורט תוכלו ליהנות מחנות אורטופדיה שבה תוכלו למצוא את כל המוצרים והאביזרים להם אתם זקוקים. בכדי להתרשם מהמבחר הרחב הקיים, תוכלו להסתכל דרך האתר במוצרים השונים אותם אנו מספקים במסגרת המכון.

אצלנו באריאל קומפורט תוכלו למצוא מבחר אביזרים אורטופדיים המיועדים לסיוע והפחתה בכאבים ולהביא לכדי שיפור את איכות החיים שלכם. אנו מספקים בין היתר מדרסים לטיפול בדורבן אשר מטרתם העיקרית היא לשחרר את הלחץ בעקב ולספק תמיכה מתאימה לרצועה הנמתחת בזמן הצעד, והגורמת לדלקת בעקב.

______-______-________34 ______-______-________37

היכן ניתן לרכוש מדרסים לדורבן ולכאבי עקב?

באריאל אורטופדיה מתקדמת צוות אורטוטיסטים (טכנאי אורטופדיה) מקצועי ומיומן, שיתאים עבורכם מדרסים לדורבן ולכאבי עקב בהתאמה אישית על פי מידת גבס. בכדי שתזכו להקלה אמיתית ולהפחתת הלחץ הנוצר באזור העקב כתוצאה מדורבן באמצעות פיזור העומס, על המדרסים להיבנות נכון. מדרסים לדורבן אינם מדרסים רגילים, ועל כן חשוב לרכוש אותם במכון המתמחה במדרסים והמייצר אותם לפי מידה אישית. באריאל קומפורט, השוכן ברעננה, צוות האורטוטיסטים המנוסה של המכון יאבחן את הבעיה, ויתאים עבורכם באופן אישי מדרסים בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס. כך תמצאו מזור לכאבי העקב הנגרמים מהעומס הנוצר מדורבן, ותיהנו מפתרון, שאינו פולשני.

אחד הפתרונות הטובים ביותר לדורבן כף הרגל

בין הטיפולים בדורבן בכף הרגל ניתן למצוא טיפולים שמרניים וטיפולים חודרניים. רבים מהסובלים מכאבים בעקבות דורבן בכף הרגל מעדיפים להתחיל בטיפולים השמרניים בטרם יפנו לטיפול חודרני. טיפול חודרני הוא טיפול קשה וכואב וכולל בין השאר ניתוחים והזרקת קורטיזון לעקבים. טיפול נוסף הנחשב לטיפול חודרני הוא לקיחת כדורים, שכמו כל הכדורים האחרים עשויים לפתור את בעיית הכאב הספציפית, אך גם לפגוע באיברים אחרים. חסרון נוסף לבליעת כדורים נובע מכך שהם אינם מהווים פתרון לדורבן, אלא רק לכאבים הנוצרים בעקבותיו. על כן, אחד הפתרונות הטובים לדורבן כף הרגל הם מדרסים לדורבן, המותאמים באמצעות תבנית גבס.

______-______-________27 ______-______-________29

כיצד רצוי להתאים מדרסים לבעיית הדורבן?

כיוון שכדי להקל על הכאבים הנגרמים כתוצאה מדורבן באזור עקב כף הרגל נדרש פיזור של העומס הנוצר על כף הרגל, רצוי להתאים מדרסים באופן אישי על ידי לקיחת מידה על ידי חבישת גבס. את המידות יש לקחת מכל רגל בנפרד לקבלת תוצאה מרבית. תפקידו של המדרס המותאם אישית הוא להוריד את העומס הנוצר על רצועת קשת כף הרגל, המכונה גיד פלנטרי או רצועה פלנטרית, בחיבורה עם עצם הקלקנאוס בעקב. מדרסים לבעיית הדורבן אינם מדרסים רגילים, ועל מנת להקל על הכאבים ולהעלים את הדורבן, חשוב שיהיו מדרסים לפי תחבושות גבס. מדרסים מותאמים יקלו על הכאבים.

______-______-________45 ______-______-________44

מהו דורבן בעקב?

דורבן מזוהה כבליטה בצורת קוץ בקידמת עצם הקלקנאוס. אך לא כל בליטה גרמית הנראית בצילום רנטגן בקידמת עצם הקלקנאוס היא דורבן, כיוון שבליטה זו יכולה להימצא גם אצל אנשים בריאים. יחד עם זאת, בליטה שכזו מעלה את הסבירות לחלות במחלה. על מנת שהבליטה אכן תיחשב לדורבן ותהווה בעיה, על החולה להתלונן על כאבים בכף הרגל, המופיעים בקידמת העקב עם קימתו בבוקר ולאחר ישיבה או מנוחה ממושכים. כאבים אלה המופיעים ללא הודעה מוקדמת הולכים ומתגברים ככל שעוברים הימים. הכאבים בכף הרגל נוצרים מדלקת כרונית, בשילוב של קרעים בגודל מיקרוסקופ וצלקת על גבי הרצועה הפלנטרית בחיבורה לעצם העקב, הקלקנאוס.

תרופת סבתא לדורבן בכף הרגל

הכאבים בכף הרגל מתעוררים לאחר שנת הלילה או מנוחה וישיבה ממושכים, כיוון שהתהליך הטבעי של ריפוי הדלקת המתרחש מופר עם הצעד הראשון, המעיר את הדלקת. מכאן,  חשוב להקפיד על מנוחה, ותוך מספר חודשים הגוף ירפא את עצמו. כיוון שהדבר אינו אפשרי עבור רבים מהסובלים מדורבן, קיימות שיטות שונות לריפוי, חודרניות או שמרניות, וביניהן גם תרופות סבתא. בין תרופות הסבתא נמנות מתיחת שריר התאומים וגיד האכילס הקצר, שתיית כוס מים עם כפית חומץ תפוחים פעמיים ביום וחבישת הרגל בחומץ התפוחים, שתיית חליטת אלפלפה. תרופות סבתא נוספות: כורכום כתה או טבליות, ועיסוי עם שמן קוקוס או קיק.

______-_______19 ______-_______18

העומס הניכר בזמן הפעילות הספורטיבית או השגרתית

על כפות הרגליים מופעל עומס רב תמידי בשל היותן האיבר המרוחק ביותר בגוף, והנושא את כל משקלו. על כן כף הרגל מורכבת ביותר, והיא בנויה מ- 28 עצמות, משרירים פנימיים וחיצוניים רבים, ממעל ל- 20 מפרקים ול- 40 רצועות. בכדי לייעל את תפקוד כפות הרגליים ולהפחית את העומס הנוצר עליהן בזמן הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים וכל פעולה ספורטיבית אחרת, על חלקי כף הרגל והקרסול לעבוד יחד ובסנכרון. העומס על כפות הרגליים מושפע הן מרמת הפעילות, העיסוק והנעלים, והן מגורמים תורשתיים ופגיעות שונות במבנה ובצורת כף הרגל, אשר גורמים לתנועה לקויה ולעומס רב.

______-_______10 ______-_______13

כאבים ומגבלות בכף הרגל הנובעים מדורבן

הכאב הראשוני בכף הרגל הנובע מדורבן, מופיע ללא הודעה מוקדמת ובפתאומיות. לרוב יתלונן החולה על כאב, שאינו חייב להיות משמעותי או ממוקם בנקודה מסויימת בכף הרגל, לאחר שנת הלילה. כאב זה נוטה להחמיר עם חלוף הימים, וזאת בשל היותו של הדורבן דלקת כרונית בשילוב של קרעים בגודל מיקרוסקופי. הכאב מופיע לא רק לאחר שנת הלילה אלא גם לאחר מנוחה או ישיבה ממושכים, וזאת בשל ההפרעה לתהליך הטבעי של הגוף להחלים כשכף הרגל רפויה. כאבים אלה, המתגברים במהלך השבועות הראשונים להופעת הבעיה, מגבילים את טווחי הליכתו של החולה. הכאב עשוי להיות עז מאוד בימים מסויימים.

מרגישים שאתם סובלים מכאבים בעקבים?

קמתם בוקר אחד וחשתם כאב בכף הרגל כשירדתם מהמיטה, ועשיתם את צעדכם הראשון? ואין זה משנה אם מדובר בכאב משמעותי או ממוקם בחלק מסויים של כף הרגל. במידה והכאב מחמיר במהירות במהלך הימים שאחרי הופעת הכאב הראשון, ייתכן כי אתם סובלים מהיווצרותו של דורבן. כאב זה הוא אחד התסמינים להופעתה של בעיית הדורבן. במידה ואתם סובלים מאחד או יותר מהגורמים הבאים: משקל יתר, עליה חדה במשקל, יציבה לקויה בעקבות קשת שטוחה או קמורה, הסיכוי כי מדובר בדורבן גבוה יותר. כך גם פעילות גופנית ללא בקרה ונעליים לא מתאימות עשויים להוות את הסיבה להיווצרותו של דורבן.

______-_____33 ______-_____35

מדרסים מיוחדים שאמורים לפתור את בעיית הכאבים באזור העקב

הכאבים מהם סובלים החולים במחלת הדורבן נובעים מהדלקת הכרונית ומהקרעים המיקרוסקופיים ברקמת הגיד. בשביל שהדלקת תיסוג, על הרגל להיות במנוחה עד כמה שניתן, ויש להפחית ממנה את הלחץ והעומס הנוצרים עליה כתוצאה מעמידה ממושכת, הליכה או פעילות גופנית. לשם כך קיימים מדרסים לדורבן – מדרסים לפי תבנית גבס. בכדי שהמדרסים לדורבן יפתרו את בעיית הכאבים באזור העקב עליהם להיבנות כבר מרגע לקיחת המידות באמצעות תחבושות גבס ועד הליטוש הסופי בצורה נכונה ומדוייקת. באמצעות מדרסים מיוחדים אלה, העומס והלחצים המופעלים על אזור העקב מופחתים בשל פיזור נכון של העומס, ואלה עוזרים לנסיגת הדלקת.

______-_____49 ______-_____47

המכון אריאל קומפורט יסייע לכם לטפל בבעיה ולהקל על הכאב

במכון האורטופדי אריאל קומפורט, הממוקם ברעננה והנותן במקום את שירותיו, תמצאו צוות אורטוטיסטים (טכנאי אורטופדיה) קשוב ומיומן. צוות זה יבנה עבורכם בצורה מדוייקת את המדרסים, שיסייעו לכם לטפל בבעיית הדורבן ולהקל על כאבכם. מכון אריאל אורטופדיה מתקדמת מתמחה בייצור מדרסים לפי מידה אישית, הנותנים פיתרון ידידותי שאינו חודרני ומכאיב לבעיית הכאבים הנוצרים כתוצאה מדורבן. המדרסים המיוצרים לפיתרון ולהקלת כאבי הדורבן, אינם מדרסים רגילים – עליהם לפזר את העומס הנוצר על כף הרגל וכך לפתור את בעיית הכאב הנוצר באזור העקב. באריאל קומפורט תמצאו רק מדרסים המיוצרים לפי מידה אישית, שמיוצרים במקום.

______-_____14 ______-_____16

דורבן בשתי הרגליים

למרבה המזל, מקרים בהם מטופלים סובלים מדורבן בשתי כפות הרגליים הם מקרים שקשה יותר למצוא. בשל חלוקת עומס שונה בין שתי כפות הרגליים, יופיע לרוב הכאב ברגל אחת, ורק בה יתפתח הדורבן. לרוב, עומס יתר נוצר על אחת מכפות הרגליים ולא על שתיהן בעקבות גורמים מבניים, הפוגעים בתפקודה התקין של כף הרגל. קשת גבוהה או נמוכה למשל, חושפת את כף הרגל לעומסים רבים, וזאת בשל חוסר יכולתה של קשת כף הרגל לפזר את העומס הנוצר על כף הרגל. שינויים מבניים בבהונות כף הרגל, סוכרת, פציעות, ניתוחים ועוד משפיעים על היציבה וההליכה, ויוצרים עומס מצטבר על כף הרגל.

______-__________7 ______-__________8

הכנת מדרסים מקצועיים לפתירת בעיית דורבן בעקב הרגל

כף הרגל מורכבת מרקמה סיבית עבה וחזקה (Plantar fascia), המהווה רצועה המחברת בין הזיז הפנימי של עצם העקב המכונה קלקנאוס לבין כרית עצם הבוהן. רצועה זו מתחילה מחלקה האחורי של כף הרגל ומתפרסת על פני כל אחת מבהונות כף הרגל. בזמן הליכה או פעילות ספורטיבית, רקמה זו  מגביהה ומנמיכה את קשת כף הרגל על מנת להרים את כף הרגל ולהורידה בחזרה. כיוון שגם לרקמה זו ישנן נקודות שבירה, עומס יתר עשוי להוביל להיווצרות דלקת ודורבן. הכנת מדרסים מקצועיים מפחיתים את הלחץ מאזור העקב הנוצר בהליכה ובפעילות ספורטיבית, ומביאים לנסיגת הדלקת ולהיעלמות הדורבן.

______-__________5 ______-__________6

דורבן העקב – תהליך דלקתי מצטבר

בכל צעד נוצרת מתיחה של הרצועה הנקראת פלנטר פסיה (Planter Fascia). כמעט כל פעולה שאנו עושים מלווה במתיחה. מכאן נוצרות אלפי מתיחות של הרצועה במהלך היום. כיוון שיש לרקמה זו נקודות שבירה כמו לכל הרקמות בגוף על אף חוזקה, עשויים להיווצר בה נזקים בגודל של מיקרוסקופ. נזקים אלה הנוצרים באזור החיבור של הרצועה לעצם העקב, עצם הקלקנאוס, עשויים להדליק את המקום. אי טיפול מוקדם בדלקת, הנקראת Plantar Fasciitis, יביא להחמרה במצבה. תהליך דלקתי מצטבר זה הוא האחראי ליצירת הדורבן בעקב הרגל. הדלקת לרוב נוצרת סמוך לנקודת החיבור לזיז העקב בשל היות אזור זה עדין יותר.

____-_______-__________7 ____-_______-__________9

תפקידם של המדרסים הוא להוריד את העומס

פרט לזמני מנוחה ולשנת הלילה, על כפות הרגליים מופעל עומס במהלך היום, וזאת בשל היותן נושאות את משקלו של כל הגוף. העומס עליהן גדל בעיקר בפעילות ספורטיבית, עודף משקל או כאשר ישנה בעיה פיזיולוגית גנטית או פציעה בכף הרגל. במקרים אלו נוצר עומס רב יותר על כפות הרגליים האחראיות על ייצוב ואיזון הגוף. כל אחת מהבעיות במבנה כף הרגל הכוללות גם ניתוחים, סוכרת, דלקות פרקים ופציעות, משפיעה על ההליכה, ובשל כך מייצרת עומס רב ומצטבר על קשת כף הרגל. בכדי להקל ולהוריד את העומס הנוצר על כפות הרגליים מומלץ להשתמש במדרסים מותאמים אישית.

____-_______-__________5 ____-_______-__________6

דורבן בעקב או דלקת ברקמה החיתולית הפלנטרית

הרקמה החיתולית הפלנטרית – Plantar Fascia, היא הרקמה, היוצרת את הקשת האורכית של כף הרגל. מדובר ברקמה סיבית עבה וחזקה אשר תחילתה בחלק האחורי של כף הרגל בעצם העקב קלקנאוס וסופה בבסיס כל אחת מבהונות כף הרגל. על אף עוביה וחוזקה של הרקמה, אזור החיבור שלה לזיז העקב הוא ה”עקב אכילס” שלה, והוא מועד להופעת פציעות וכאבים יותר מאשר בהמשכה. עומס יתר על הרקמה החיתולית הפלנטרית עשוי לגרום להיווצרותה של דלקת ולכאבים. דלקת ברקמת חיבור זו, נקראת דורבן. מקור השם דורבן הוא בגוש המסויד והקשיח המופיע בסמיכות לעצם העקב, והדומה לקוץ של החיה דורבן.

______-______-_____4 ______-______-_____2

האם עליי להשתמש במדרסים?

סובל מכאבים בכף הרגל כשאתה מתעורר בבוקר ועושה את צעדיך הראשונים או לאחר מנוחה ממושכת? ייתכן ואתה סובל מדורבן, שהינו מצב דלקתי ברצועת ה- Planter Fascia. על רקמה זו לבלום זעזועים, לשמור על יציבות הגוף ועל עמידות וגמישות כפות הרגליים. בשל כך ובשל משקל הגוף אותו היא נושאת, העומס המוטל עליה הוא רב, והיא מועדת לפציעות רבות. הדורבן בכף הרגל שכיח אצל רבים ויכול להופיע אצל כל אחד. על מנת להקל על הכאבים ולהעלים את הדורבן, יש להפחית את העומסים המופעלים על כף הרגל. לכן מומלץ להתאים מדרסים לדורבן, העוזרים להפחית את העומס ומקלים על הכאב.

______-__________ ______-__________11

הטיפול השמרני האידאלי לפתרון בעיית דורבן ברגל

דורבן ברגל הינה מחלה שכיחה אצל אנשים רבים, ולא רק ספורטאים. זו מחלה היכולה להופיע אצל כל אחד ללא הבדלי מין, וסיבותיה רבות ומגוונות. כיוון שהדורבן מלווה בכאבים עזים בכף הרגל לאחר שנת הלילה ולאחר מנוחה ממושכת, רבים מחפשים מזור לשיכוך הכאב. לבעיית הדורבן ברגל יש טיפולים שונים, כשלרוב ההעדפה היא להתחיל בטיפולים השמרניים. הטיפול השמרני האידאלי לפתרון בעיית דורבן ברגל הוא התאמת מדרסים מיוחדים לדורבן, על מנת להוריד את העומס המוטל על כף הרגל. נוסף למדרסים יש להקפיד לנעול נעליים התומכות בקשת כף הרגל, ולמתוח את כף הרגל  על ידי הרמת האגודל.

______-_________-_________3 ______-______-_____6

heel spurs plantar fasciitis. פלנטר פאסיטיס. דורבן.

Plantar fascia היא רצועה בכף הרגל, שתפקידה למנוע צניחה ומתיחת יתר של קשת כף הרגל. עומס יתר על כף הרגל, עלול להוביל לדלקת ולקרעים מיקרוסקופיים ברצועה זו. שקית הנוזל הנקראת בורסה, והנמצאת מעל אזור העקב, סופחת אליה נוזלים בעקבות הקרעים במצב מנוחה ומתנפחת. בזמן העמידה כמו בתגובת שרשרת נוצר לחץ על השקית. זו יוצרת לחץ על הרצועה, שיוצרת לחץ חזק על העצב הנמצא מתחת ליציאה שלה. מכאן שמה של הדלקת plantar fasciitis, ומשמעותה כאבים לאחר מנוחה. ברוב המקרים, כשהגוף אינו מצליח לרפא את הקרעים והדלקת, נוצר זיז גרמי, המכונה דורבן העקב heel spurs.

______-_________-_________2 ______-_________-_________12

כאשר יש דורבן ברגל חשוב למצוא מדרסים המתאימים בדיוק לבעיית הדורבן

מדרסים לדורבן אינם מדרסים רגילים, ועל כן, על מנת לפתור את בעיית הדורבן חשוב להתאים מדרסים ספציפיים לבעיית הדורבן. תפקידם של המדרסים המותאמים לדורבן הוא לאזן את כף הרגל במקרים של בעיות מבניות כדוגמת קשת גבוהה או נמוכה. בכדי שהמדרסים יעשו עבודתם נאמנה והדורבן ייעלם יחד עם הכאבים המלווים אותו, עליהם להיות מותאמים לכף רגלו של המטופל. לשם כך עליהם להיות בנויים כך שיורידו את העומס מרצועת ה- plantar fascia. עליהם לתמוך בקשת האורכית המדיאלית, לבלום זעזועים מתחת לעקב, למרכז את הפציה השומנית, ולהוריד עומס ממרכז העקב ומהעצבים בעקב.

______-_____-____7 ______-_____-____9

כיצד מסייעים המדרסים לפתרון הבעיה?

בכדי לאפשר לגוף לרפא את הדלקת והדורבן, יש להפחית עומס מכף הרגל. מדרסים המותאמים אישית על פי מידות גבס לבעיית הדורבן מורידים את העומס הנוצר על הרקמה האחראית על מניעת צניחתה ומתיחת היתר של קשת כף הרגל הנקראת plantar fascia. באמצעות כרית הנמצאת מתחת לעקב, המדרסים בולמים את הזעזועים הנגרמים בהליכה ובכל פעילות ספורטיבית אחרת. מדרסים לבעיית הדורבן מעניקים תמיכה לקשת האורכית מדיאלית, וכך מפחיתים את העומס המופעל על כף הרגל בעת הליכה וריצה. המדרסים כוללים פרסה באזור העקב שתפקידה למרכז את הפציה השומנית, וכך להוריד את העומס ממרכז העקב ומהמערכת העצבית הנמצאת באזור זה.


______-_____-____8______-_____-____12

טיפול בדורבן באמצעות גלי הלם

טיפול בדורבן באמצעות גלי הלם הינו טיפול אורטופדי מתקדם, המבטל את השימוש בתרופות (סטרואידים), ולעתים קרובות אף את הצורך בניתוח. גלים אקוסטיים נשלחים לאיזור הדורבן. באמצעות הרעדת האזור הנגוע, הם מפוררים את ההסתיידות הקיימת, וזו מתמוססת ונספגת בגוף. כך חוזרים הסידן והמלחים שגרמו להסתיידות למחזור הדם. גלי ההלם אף מזרזים מאוד את ריפוי הדלקת על ידי הרחבת כלי הדם ועידוד יצירת כלי דם חדשים. דבר החשוב להזרמת חמצן לרקמה המודלקת. אחד מיתרונותיו של הטיפול בדורבן באמצעות גלי הלם הוא שהמכשיר אינו פולט קרינה המסכנת את המטופל. לשיטה זו אחוזי הצלחה גבוהים מאוד בטיפול בדורבן ברגל.

תרגילי פיזיותרפיה לדורבן

מטרת תרגילי הפיזיותרפיה לדורבן היא לשמור על גמישות הרצועה האורכית בכף הרגל – Plantar fascia, ועל אורך וגמישות שרירי התאומים. על מנת שהתרגול יהיה יעיל ויביא לתוצאה הרצויה, יש לשמור על מספר עקרונות לאורך התרגול, ולשלב אותו יחד עם טיפול בגלי הלם. את המתיחות יש לבצע בין 20 ל- 30 שניות, ולחזור על כל מתיחה פעמיים עד שלוש פעמים, פעם עד פעמיים ביום כל יום. בכל מתיחה יש להגיע לקצה היכולת, ולהישאר בה ללא ניעות. את התרגילים ניתן לבצע בקלות באופן עצמי בכל זמן פנוי. למשל, עומדים בעמידת פסיעה מול קיר, ומקרבים את עקב הרגל האחורית לרצפה.

______-_____-____2 ____-_______-__________10

זריקת קורטיזון לדורבן

לקורטיזון, המיוצר בגוף באופן טבעי, ישנה יכולת לדכא תגובות דלקתיות, ועל כן יש המשתמשים בסטרואיד זה על מנת לפתור את בעיית הדורבן שנתגלתה אצלם. זריקת קורטיזון לדורבן מהווה טיפול חודרני לבעיית הדורבן, וזאת בשל תופעות הלוואי והסיבוכים העלולים להיגרם בעקבותיה. בין תופעות הלוואי והסיבוכים האפשריים שנצפו היו: קרע ברצועת ה- plantar fascia עקב הזרקות חוזרות, זיהום מקומי בעיקר אצל חולי סוכרת, אודם, לחץ דם גבוה, פיגמנטציה. הזרקת קורטיזון לדורבן עדיפה על פני בליעת קורטיזון בטבליה, כיוון שבהזרקה לרקמה, החומר הפעיל מגיע ליעדו במהירות. דבר המביא לכך שהחומר מתחיל להשפיע מהר יותר, ותופעות הלוואי על שאר הגוף פוחתות.

דורבן ברגל

כשאין ליקויים בתפקוד כף הרגל, מצליחה הרצועה הפלנטרית בזכות הסיבים הקולגניים שלה, לבלום זעזועים, להימתח, להתארך ולהתקצר. על אף העומסים הנאמדים במאות קילוגרמים הפועלים עליה, היא מצליחה לשרוד. במידה וקיימים ליקויים בתפקוד כף הרגל, הרצועה אינה מצליחה לעמוד בעומס, ונוצרים בה קרעים מיקרוסקופיים אותם מנסה הגוף לרפא באמצעות תגובה דלקתית. כיוון שהעומסים מופעלים שוב ברגע שהרגל דורכת שוב על הקרקע, הגוף אינו מצליח לתקן את הקרעים ונוצרת דלקת כרונית. אי טיפול בשלב מוקדם מביא ליצירת רקמה צלקתית על הרצועה, וכך היא מאבדת מגמישותה. בשלב זה הכאבים הולכים ומתעצמים. כאב הדורבן נובע מהלחץ שמפעילה הבליטה הגרמית בעקב על הרקמות.

custom3 custom4

דורבן בעקב

אם אתם חשים כאבים עזים בצעדיכם הראשונים בבוקר או לאחר ישיבה או מנוחה ממושכת, כנראה ואתם סובלים מדורבן בעקב. אמנם הדורבן בדרך כלל מכה שורשים מרגע היווצרותו, אך זו אינה גזירת עולם בזכות הטיפולים השמרניים הקיימים. לרוב כאבי הדורבן מופיעים בעצם העקב, אך הם גם יכולים להופיע בקשת האורכית המדיאלית של כף הרגל. במידה והדורבן בעקב אינו מטופל מהרגע שבו החלו להופיע הכאבים, הכאבים יילכו וייתעצמו והעמידה וההליכה יהפכו להיות בלתי אפשריות. אם מתחילים את הטיפול די בהתחלה, אחוזי ההצלחה עולים, וניתן להמשיך ולעשות את הפעילויות אותן נוהגים לעשות. הקדמת תרופה למכה תקטין את הסיכוי להסתבכות ולטיפול חודרני.

דורבן בכף הרגל

דורבן בכף הרגל עשוי להיווצר מסיבות רבות, כשהעיקרית היא יציבה לקויה. קשת שטוחה וקשת גבוהה הם שני מבני כף הרגל הנפוצים ביותר, שכתוצאה מהם נוצרים קרעים מיקרוסקופיים ברצועה הפלנטרית. אצל אדם עם מבנה כף רגל שטוחה קורסת קשת כף הרגל, והרצועה הפלנטרית נמתחת. אצל אדם עם מבנה כף רגל גבוהה, המתיחה של הרצועה הפלנטרית נוצרת בעקבות הליכה על הצד החיצוני של כף הרגל. בשני המקרים מתיחת הרצועה הפלנטרית היא זו שגורמת להיווצרותם של הקרעים. קרעים אלה יחד עם הדלקת הנוצרת לשם ריפויים מכונים בשם העממי דורבן בכף הרגל. הסימפטום לדורבן: כאב עז לאחר קימה מהמיטה או מנוחה.

Orthopedic insoles3 Orthopedic insoles11

דורבן בעקב בזמן הריון

נשים בעלות משקל עודף ככלל, ונשים בהריון בפרט נמצאות בקבוצת הסיכון לסבול מדורבן בעקב. אחד הגורמים להיווצרות דורבן בכף הרגל הוא עודף משקל או עליה חדה במשקל, שהרי אז נוצר עומס רב על כף הרגל ככלל ועל הרצועה הפלנטרית בפרט. כשהרצועה הפלנטרית אינה מצליחה לשרוד את העומס המוטל עליה, מתחילים להיווצר עליה קרעים מיקרוסקופיים ומצב דלקתי. מה שנקרא בלשון העם דורבן בעקב. על מנת להקטין את הסיכון לסבול מדורבן בעקב בזמן הריון, על האישה לדעת כי אינה צריכה לאכול בשביל שניים, על מנת למנוע עלייה חדה במשקל או עודף משקל. דורבן בזמן הריון יטופל בטיפול שמרני.

סובלים מדורבן? מעל 95% הצלחה‏ באריאל קומפורט

הצלחת הטיפול בבעיית הדורבן תלויה בראש ובראשונה באבחנה נכונה ומדויקת של הבעיה. צוות האורטוטיסטים (טכנאי אורטופדיה) של אריאל קומפורט יאבחן עבורכם בדיוק רב את הבעיה, על מנת לבנות עבורכם את הטיפול האורטופדי המתאים ביותר לבעייתכם. אובחנתם כסובלים מדורבן? בזכות בנייתם של מדרסים מיוחדים לדורבן אשר יותאמו לכם אישית על פי מידת גבס תוכלו להפחית את העומס המופעל על כף הרגל, וכך להביא את בעיית כאבי הדורבן לפתרון. באריאל אורטופדיה מתקדמת אף תוכלו להתאים את הנעליים שלכם לנעליים המתאימות לדורבן, וליהנות מפתרונות נוספים לדורבן כגון סד לקיבוע העקב בלילה. לאריאל קומפורט מעל 95% הצלחה.

______-eva51 ______-eva52

שיטה מהפכנית לטיפול בכאב דורבן

גלי הלם הינה שיטה מהפכנית לטיפול בכאב דורבן, וזאת בשל היותה שיטה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים – מעל 90%, שאינה פולשנית ודוחה ניתוח וזריקות קורטיזון. זו השיטה השמרנית היחידה בה הטיפול פותר את הגורם לבעיה. בשיטה זו לא רק שגלי ההלם מפוררים את אזור ההסתיידות באמצעות רעידות, אלא הם גם מגבירים את זרימת הדם בגוף, יוצרים כלי דם חדשים, ומרפאים את הכאב והדלקת שבמקום. שילוב ארבעת סוגי גלי ההלם: קול, אור, חום ואלקטרומגנטי הוא שילוב מנצח. הכאב הנוצר מדורבן לרוב עובר לאחר טיפול אחד או שניים בגלי הלם. המכשיר אינו פולט קרינה ועל כן אינו מסוכן.

התמודדות עם דורבן ברגל

אובחן אצלכם דורבן ברגל? התחילו לטפל בבעייה מיד עם הופעת הכאבים. בדורבן ניתן לטפל באופן עצמי, כשהכלל המנחה שלכם הוא הימנעות מכאב. לעתים מעבר לנעל רחבה יותר תוך הימנעות מעקבים, הכנסת רפידה לנעל או מנוחה של הרגל מספיקים על מנת להקל על הכאבים. אם אתם סובלים ממשקל עודף, שיקלו הפחתה במשקל בכדי ליצור יחס משקל גובה תקין, שיפחית את העומס הנוצר על כף הרגל. חיזרו לשגרה באופן הדרגתי, ועיזרו לגוף להחלים. הפחיתו עומסים באמצעות מדרסים מיוחדים, ועשו תרגילי מתיחה יומיים.

______-eva57 ______-eva56

רוצים לחזור לאיכות החיים לה הורגלתם? צרו עימנו קשר וגלו אילו זיכויים מגיעים לכם מקופת החולים.

 

מבצע 1+1

telefon

דירוגים

  • Rate this
  • סיכום
דירוגים ממוצעים נוכחיים
איכות
ממוצע: 5.00/5
שירות
ממוצע: 5.00/5
מחיר
ממוצע: 5.00/5
מדרסים לבעיית דורבן בכף הרגל
Legal Seafood מדרסים אריאל אורטופדיה מתקדמת רחוב אחוזה 124, רעננה
דירוג ממוצע ס"הכ: 5.00 מתוך 5 עם מבוסס על 1 דירוג(ים)
איכות
שירות
מחיר

חוות דעת (1)

מדרסים לבעיית דורבן בכף הרגל
Legal Seafood מדרסים אריאל אורטופדיה מתקדמת רחוב אחוזה 124, רעננה

( 5 מתוך 5 )

איכות
Best
שירות
Best
מחיר
Best
תגובות: - השירות הצבאי ביחידת עילית כנראה נותן את אותותיו ולאחרונה התחלתי לסבול מכאבים בכף הרגל בכל פעם שהייתי יוצא לרוץ. חברה ששמעה על הכאבים מהם אני סובל המליצה לי על אריאל קומפורט (היא לקוחה ותיקה מזה זמן רב כבר) ויחד איתה נסעתי לראות האם זה יכול לעזור לי באיזושהי דרך. כשראיתי באיזו טכנולוגיות מתקדמות הם משתמשים הבנתי שיש לי עסק עם מקצוענים, ומאז אני ממליץ לכל מי שמוכן לשמוע על המדרסים הנפלאים של אריאל קומפורט, מומלץ בחום, עידן.

menu
phone
אריאל קומפורט ®
השאר הודעת ווטסאפ
מדרס מאוחדת
(1+1 חינם)
200 ש"ח
מדרסים לאומית
(1+1 חינם)
160 ש"ח
מדרסים מכבי
(1+1 חינם)
110 ש"ח
מדרסים כללית
(1+1 חינם)
0.00 ש"ח
¤

מדרסים לחיילים בחינם

קופון מדרסים 1 + 1

שמשון כוכבי, אופקים
שמשון כוכבי, אופקים צוות המכון שלח אותי להתאמת מדרסים מיוחדים לסכרתיים, שסייעו לי מאוד להמשך קריאה >>>  
לילי הרפר, באר יעקב
לילי הרפר, באר יעקב הסבירו לי בדיוק כיצד יקלו המדרסים על הברכיים שלי, כחודש לאחר התאמת המדרסים, אני רואה שהם צדקו. להמשך קריאה >>>
יאיר שם-טוב, אילת
יאיר שם-טוב, אילת אני מרגיש יותר טוב וחייב את תודתי העמוקה לצוות המסור של "אריאל אורטופדיה מתקדמת" להמשך קריאה >>>
דינה שוורץ, דימונה
דינה שוורץ, דימונה עזרתם לי להתאים מדרסים שמקלים עליי מדיי יום והופכים את חיי לנסבלים ואפילו יותר מכך. להמשך קריאה >>>
שני לוי, גני תקווה
שני לוי, גני תקווה אני רוצה להודות לצוות על המקצועיות, ההקשבה והאכפתיות. מדובר במכון איכותי ביותר להמשך קריאה >>>
משה דוידי, כפר ויתקין
משה דוידי, כפר ויתקין ברצוני להודות למכון אריאל קומפורט בכלל ולצוות האורטוטיסטים בפרט. להמשך קריאה >>>
דנה גרינבאום, הוד השרון
דנה גרינבאום, הוד השרון המליצו לי על התאמת מדרסים במידת גבס אישית, באופן סבלני ונחמד בו לא נתקלתי זה זמן רב כבר להמשך קריאה >>>
טל גידרון, מכמורת
טל גידרון, מכמורת מאז התאמת המדרסים אני רץ באופן קליל יותר, וכבר לא חש בכאב. להמשך קריאה >>>
ברכה שוורץ, מודיעין עילית
ברכה שוורץ, מודיעין עילית מכון "אריאל אורטופדיה מתקדמת" הקיים ברעננה הוא המכון הטוב והמקצועי ביותר בו נתקלתי בארץ להמשך קריאה >>>
רינת הרצוג, נווה סביון
רינת הרצוג, נווה סביון מדרסים אלה שיפרו משמעותית את איכות חיי ואת איכות עבודתי, ואין ספק כי אני מרוצה מאוד! להמשך קריאה >>>
דוד זריהן, נתיבות
דוד זריהן, נתיבות כאבים פוחתים יותר ויותר עם הזמן. ברצוני להודות לצוות המכון המיומן והמקצועי על הטיפול המסור. להמשך קריאה >>>
אורן אייל, נס ציונה
אורן אייל, נס ציונה אני רוצה להודות לצוות המכון על הסבלנות והאכפתיות, וחשוב מכך – על שסייעו לי לטפל בבעייתי. להמשך קריאה >>>
אבי טנגה, ערד
אבי טנגה, ערד יש לציין שהנסיעה הייתה משתלמת. צוות המכון האדיב סייע לי להתאים מדרסים איכותיים לכפות רגליי להמשך קריאה >>>
דניאלה גריר, סביון
דניאלה גריר, סביון כבר בהגיעי למכון יכולתי לראות כי מדובר במכון מקצועי, הצוות קשוב ומבין, ומעל הכל – בעל ניסיון רב להמשך קריאה >>>
מיכל מור, קריית אונו
מיכל מור, קריית אונו צוות המכון היה אדיב מאוד כלפיי וכלפי בני, הרגיע והפיג את כל החששות. להמשך קריאה >>>
טלי שפירו, קריית מלאכי
טלי שפירו, קריית מלאכי בזכותכם, אני יכולה להמשיך בתהליך הירידה במשקל, לעשות ספורט ולהיות אקטיבית! להמשך קריאה >>>
אוהד אוחיון, שדרות
אוהד אוחיון, שדרות בזכות "אריאל קומפורט" אני מסוגל להמשיך בעבודתי היומיומית. תודה רבה על העזרה, ההבנה והשירות להמשך קריאה >>>
גדי מנור, רמלה
גדי מנור, רמלה מדובר בצוות מיומן ומקצועי, קשוב ואכפתי. בהמלצתם הותאמו לי מדרסים שהקלו מאוד על הכאבים להמשך קריאה >>>
שושי דניאל, שוהם.
שושי דניאל, שוהם. בהמלצתם הותאמו לי מדרסים במידת גבס. מיד יכולתי לחוש בהבדל, בקלילות בה אני מתהלכת ובברכיים. להמשך קריאה >>>
ענבל לוי, גבעת שמואל
ענבל לוי, גבעת שמואל למזלי מצאתי תרופה לכאב מדרסים בהתאמה אישית. המדרסים הצילו אותי והרגיעו את הכאבים שלי במהירות. להמשך קריאה >>>
שימי לוסקי, אלעד
שימי לוסקי, אלעד עברתי תקופת הסתגלות קלה ואחריה – כמו קסם. הכאבים נעלמו, היציבה השתפרה, אני מרגיש שאני יכול לעשות הכל להמשך קריאה >>>
סטלה מרציאנו, אור יהודה
סטלה מרציאנו, אור יהודה לקח לי מעט זמן להסתגל, אך כיום אני מודה על כל רגע שהעברתי במחיצתכם ועל כל שקל שהוצאתי על המדרסים! להמשך קריאה >>>
מיכל כנעני, נהריה
מיכל כנעני, נהריה הגעתי לחנות ותוך כמה דקות נרגעתי. הצוות הסביר לי על המצב שלי והסביר לי איך מדרסים יכולים לעזור ולשפר את המצב. להמשך קריאה >>>
אסף לוי, חדרה
אסף לוי, חדרה כאן, למעשה, הצליחו במה שאחרים רבים לפניהם נכשלו. להמשך קריאה >>>
אסף שמידט, גדרה
אסף שמידט, גדרה הגעתי בעקבות המלצת אחד הרופאים לאריאל אורתופדיה מתקדמת ברעננה ורכשתי מדרסים להמשך קריאה >>>
שמשון מט, ראש העין
שמשון מט, ראש העין כשהגעתי לאריאל קומפורט נאמר לי מיד על ידי צוות המכון כי אני סובל מחצי אלטפוס, וכי הטיפול בבעיה אינו מסובך מדיי להמשך קריאה >>>
מיכל, ירדן וכרמל אמסילי, מודיעין
מיכל, ירדן וכרמל אמסילי, מודיעין רציתי לומר תודה מכל הלב לצוות המכון האורטופדי של אריאל קומפורט ברעננה להמשך קריאה >>>
יונתן בראון, בית שמש
יונתן בראון, בית שמש המדרסים הנפלאים שווים את הכל. רק רציתי לומר תודה על טיפול המסור במשך שנים להמשך קריאה >>>
מוטי לוי, אשקלון
מוטי לוי, אשקלון אני ממליץ באהבה רבה על מכון אריאל קומפורט ועל הצוות שלו – אנשים שמבינים במדרסים מא' ועד ת'. להמשך קריאה >>>
סילבי דיין, באר שבע
סילבי דיין, באר שבע כל הילדים כבר התלהבו, ביקשו להבין איך עובד כל התהליך והיו מרותקים אליכם. מבחינתי זה היה נס אמיתי! להמשך קריאה >>>
מיכאלה שני, אשדוד
מיכאלה שני, אשדוד ממליצה בחום מכל הלב לכל מי שסובל מבעיות ברגליים. להמשך קריאה >>>
איריס גונן, פרדס חנה.
איריס גונן, פרדס חנה. ברצוני להודות למכון ולצוות המקסים! אין ספק שהנסיעה לרעננה הייתה שווה את זה. להמשך קריאה >>>
גילת רוזן, קרית גת.
גילת רוזן, קרית גת. כבר כשבוע אחרי שהותאמו לי המדרסים יכולתי לחוש בהבדל. תודה רבה לכם על שפתרתם סוף סוף את בעייתי! להמשך קריאה >>>
מיכאלה דוידי, ירושלים
מיכאלה דוידי, ירושלים אני רוצה להודות בחום ל"אריאל קומפורט" ולהמליץ עליהם מקרב לבי. להמשך קריאה >>>
מיכל מורשת, ראשון לציון
מיכל מורשת, ראשון לציון אני רוצה להודות לצוות המכון על עבודתם הנפלאה, מי היה מאמין שניתן לפתור את הבעיה בכזו פשטות וללא טרטור מיותר להמשך קריאה >>>
עדינה כהן, רמת גן
עדינה כהן, רמת גן ברצוני לציין כי התרשמתי לטובה מהצוות של המכון. הם היו מסבירי פנים ונעימים מאוד והקשיבו בתשומת לב רבה להמשך קריאה >>>
יצחק משולם, לוד
יצחק משולם, לוד אני כבר שנה אחרי הקנייה ולכל מי שסובל מכאבים לגשת ולקנות מדרסים שמכינים במיוחד בשבילו, רק באריאל קומפורט! להמשך קריאה >>>
תומר יוסף, רחובות
תומר יוסף, רחובות הגעתי למכון אריאל אורתופדיה מתקדמת במיוחד מרחובות אחרי ששמעתי המלצות, ולא האמנתי לקסם שקרה להמשך קריאה >>>
דגנית אלעזר, יבנה
דגנית אלעזר, יבנה כל הצוות היה קשוב, חם ועוזר, וכמעט שלא נתקלים בשירות כזה בימינו. להמשך קריאה >>>
תרצה קורטייב, חולון
תרצה קורטייב, חולון מומחה סכרת המליץ לי על מדרסים וכך הגעתי למכון. אני כבר שנה עם המדרסים שלהם וכף הרגל שלי בריאה ומרגישה טוב להמשך קריאה >>>
ניצן לוי, בת ים
ניצן לוי, בת ים אחרי ביקור במכון אריאל קומפורט והתאמת מדרסים אישית, אני מרגישה שאני יכולה לעשות הרבה יותר! להמשך קריאה >>>
טל קידרון, אבן יהודה
טל קידרון,אבן יהודה ברצוני להודות לצוות המכון על כך שסייעו לי לפתור סוף כל סוף את בעייתי! להמשך קריאה >>>
סיוון חן, גבעתיים
סיוון חן, גבעתיים אני מרשה לעצמי לטייל, ללכת הרבה ולעמוד על הרגליים שעות, ללא חשש. תודה רבה על כל העזרה והסיוע להמשך קריאה >>>  
הדס זלמנוביץ, בני ברק
הדס זלמנוביץ, בני ברק חברה טובה המליצה לי להגיע אליכם למכון כדי להתאים עבורי מדרסים וזו הייתה המלצה ששינתה לי את החיים. להמשך קריאה >>>
צופית קליין, כפר סבא
צופית קליין, כפר סבא הגעתי ל"אריאל קומפורט". הצוות שהיה שם היה מיומן מאוד, והם עלו בקלות ובמהירות על הבעיה שלי. להמשך קריאה >>>
שמשון יעקבי, פתח תקווה
שמשון יעקבי,פתח תקווה ברצוני להודות ל"אריאל קומפורט" על שסייעו לי בפתרון בעייתי להמשך קריאה >>>  
מירית טננבאום, נתניה
מירית טננבאום, נתניה ברצוני להודות לצוות על היחס החם והאישי, ועל כך שעמלו על מנת להתאים את המדרסים אליי כרקדנית להמשך קריאה >>>
שי גילרון הרצליה
שי גילרון הרצליה המסירות, האכפתיות והמקצועיות הותירו בי רושם רב שלא אשכח לעולם. ברצוני להודות לצוות המכון על היחס החם ועל הטיפול בבעייתי להמשך קריאה >>>
דניאלה ספיר, רמת אביב
דניאלה ספיר,רמת אביב אני יכולה לכתוב בפירוש שהכאבים נעלמו כמעט לחלוטין. אני אסירת תודה למכון ולצוות המקסים שליווה אותי במסירות, ומאחלת לכם המון הצלחה בכל מה שתעשו! להמשך קריאה >>>
שרון שממה תל אביב.
שרון שממה, תל אביב. ניכר כי מדובר באנשים מיומנים ומקצועיים. היום אני כבר חודשיים אחרי התאמת המדרסים, הכאבים כמעט נעלמו, וקל לי הרבה יותר ללכת ולבצע פעילות גופנית. להמשך קריאה >>>
נתן גולן רעננה.
נתן גולן, רעננה. אני מודה לצוות המכון על המסירות, הסבלנות, וחשוב מכל – על שסייעו לי להבין מהי הבעיה וכיצד ניתן לפתור אותה. להמשך קריאה >>>
שושי שוורץ רמת השרון
שושי שוורץ רמת השרון. שהגעתי למכון אריאל קומפורט ברעננה כדי להתאים לי מדרסים. לא האמנתי שדבר כזה פשוט יכול לעבוד, אבל זה קרה. להמלצה המלאה >