הזמן מדרסים אורטופדיים היום וקבל במקום תוך שעה בלבד!

הזמן מדרסים אורטופדיים היום וקבל במקום תוך שעה בלבד!

מדרסים לדורבן,מדרסים לדורבן, מדרסים לדורבן מחירים, מדרסים לדורבן בעקב, מדרסים לדורבן ברגל

מדרסים לבעיית דורבן בכף הרגל

מדרסים לדורבן במחיר מטורף החל מ 70 ₪ עד 750 ₪ בלבד במקום 2000 ₪

לקוחות כללית מושלם זכאים להחזר של 450 ש”ח מי 750 ש”ח בעבור זוג מדרסים

מיוצרים לפי מידה שנלקחת באמצעות תחבושות גבס על פי שיטת אריאל קומפורט®

אחריות ל-3 שנים

מדרסים במבצע, 2 זוגות לפי מידת גבס בהתאמה אישית (1 + 1 חינם)

מדרסים במבצע: מדרסים לפי מידת גבס + בדיקה ממוחשבת + בדיקה בסריקת לייזר תלת מימד

זוג ראשון ליום יום וזוג שני לפעילות ספורטיבית

אחד לספורט ואחד ליום יום | 1 + 1 על כל סוגי המדרסים | בדיקה בסריקת לייזר תלת מימד חינם | בכפוף לתקנון המבצע ט.ל.ח
מבצע מטורף במחיר שאסור לפספס!!! קניה ישירה מהיצרן לצרכן ללא פערי תיווך ועמלות מיותרות. תוצרת של אריאל קומפורט ®

קופון הנחה
מדרסים במבצע: 3 זוגות לפי מידת גבס בהתאמה אישית (1+1+1 חינם)
מדרסים לפי מידת גבס + בדיקה ממוחשבת + בדיקה בסריקת לייזר תלת מימד
זוג ראשון ליום יום, זוג שני לפעילות ספורטיבית וזוג שלישי לנעלי אלגנט
מדרסים אורטופדיים
מדרסים במבצע 1+1 חינם
מדרסים החזר כספי

קופון

 להדפסת קופון וקבלת הנחה לחץ כאן:

מדרסים וידאו
נגן וידאו

דורבן העקב הוא מעין בליטה הנמצאת באזור הפלנטארי של עצם העקב עם חיבור של הגיד האורכי. הגורמים לדורבן יכולים להיות רבים ומגוונים, כמו פציעת קרסול, משקל יתר, פלטפוס וכדומה, וישנן מספר אפשרויות לפתרון הבעיה.

מהו דורבן בכף הרגל?

מדרסים לדורבן

 דורבן בכף הרגל היא תופעה בריאותית הנחשבת לשכיחה בקרב אנשים מבוגרים, גברים ונשים הסובלים ממשקל עודף, ספורטאים (בעיקר אלו אשר בתחומם תנועה  רבה ונמרצת כמו כדורגלנים, כדורסלנים ואצנים) ואנשים שנועלים נעליים בלויות או שאינן מתאימות למבנה הפיזיולוגי של כף רגלם.

למעשה, מדובר בעצם בולט ונוקשה המופיע לרוב בעקב כף הרגל, ומפריע לתפקוד הרקמות, השרירים והעצמות שנמצאים בקרבתה. ההשלכה הישירה של דורבן בכף  הרגל היא כאבים מרובים בזמן דריכה על העקב וכאבים חוזרים ונשנים בקרסול. לעיתים, כאב זה מתבטא בתחושה של צריבה באזור העקב. חשוב לציין, כי דורבן הינו  ליקוי בריאותי שלרוב אינו מאיים על חייו ובריאותו הכללית של הסובל ממנו, אולם מדובר באי נוחות שלעיתים פגה מעצמה, ולעיתים חוזרת בצורה כרונית, ולכן יש לטפל  בה ללא דיחוי.

טיפול באמצעות מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן בעקב

אפשרות להקלה בבעיית הדורבן היא הוספת מדרסים אשר צריכים להיבנות בצורה הנכונה מרגע לקיחת המידות ועד לצורה בה המדרס מלוטש סופית. באופן זה ניתן להגיע להפחתת הלחץ מאזור עקב הרגל, וככל שזה ייעשה בצורה יותר טובה, כך הפעילות הדורבן תפחת, והדלקת תיסוג. מדרסים לדורבן אינם ככל מדרס אחר, הם אמורים להביא את בעיית הכאבים באזור העקב לכדי פתרון על ידי פיזור העומס.

אנו במכון אורטופדי- אריאל קומפורט מציעים לכם להפוך את הנעליים שלכם לנעליים נגד דורבן, ולהוסיף מדרסים לדורבן. בעזרת המדרסים שלנו, אריאל קומפורט, תיהנו מפיתרון ידידותי ולא מכאיב לטיפול בדורבן.

בתחום האורטופדי אין להקל ראש ולהתפשר על איכות. באריאל קומפורט תוכלו ליהנות מכל הפתרונות האפשריים בתחום האורטופדיה, החל מאבחון הבעיה, אשר בה כל הטיפול תלוי.

כאשר אבחון הבעיה נעשה בצורה הנכונה ביותר, כך הבעיה תבוא על פתרונה ביתר קלות ומהירות. לכן במקרים בהם אתם זקוקים לאביזרים אורטופדיים, אצלנו במכון האורטופדי אריאל קומפורט תוכלו ליהנות מחנות אורטופדיה שבה תוכלו למצוא את כל המוצרים והאביזרים להם אתם זקוקים. בכדי להתרשם מהמבחר הרחב הקיים, תוכלו להסתכל דרך האתר במוצרים השונים אותם אנו מספקים במסגרת המכון.

אצלנו באריאל קומפורט תוכלו למצוא מבחר אביזרים אורטופדיים המיועדים לסיוע והפחתה בכאבים ולהביא לכדי שיפור את איכות החיים שלכם. אנו מספקים בין היתר מדרסים לטיפול בדורבן אשר מטרתם העיקרית היא לשחרר את הלחץ בעקב ולספק תמיכה מתאימה לרצועה הנמתחת בזמן הצעד, והגורמת לדלקת בעקב.

היכן ניתן לרכוש מדרסים לדורבן ולכאבי עקב?

באריאל אורטופדיה מתקדמת צוות אורטוטיסטים (טכנאי אורטופדיה) מקצועי ומיומן, שיתאים עבורכם מדרסים לדורבן ולכאבי עקב בהתאמה אישית על פי מידת גבס. בכדי שתזכו להקלה אמיתית ולהפחתת הלחץ הנוצר באזור העקב כתוצאה מדורבן באמצעות פיזור העומס, על המדרסים להיבנות נכון. מדרסים לדורבן אינם מדרסים רגילים, ועל כן חשוב לרכוש אותם במכון המתמחה במדרסים והמייצר אותם לפי מידה אישית. באריאל קומפורט, השוכן ברעננה, צוות האורטוטיסטים המנוסה של המכון יאבחן את הבעיה, ויתאים עבורכם באופן אישי מדרסים בהתאמה אישית ועל פי מידת גבס. כך תמצאו מזור לכאבי העקב הנגרמים מהעומס הנוצר מדורבן, ותיהנו מפיתרון, שאינו פולשני.

אחד הפתרונות הטובים ביותר לדורבן כף הרגל

בין הטיפולים בדורבן בכף הרגל ניתן למצוא טיפולים שמרניים וטיפולים חודרניים. רבים מהסובלים מכאבים בעקבות דורבן בכף הרגל מעדיפים להתחיל בטיפולים השמרניים בטרם יפנו לטיפול חודרני. טיפול חודרני הוא טיפול קשה וכואב וכולל בין השאר ניתוחים והזרקת קורטיזון לעקבים. טיפול נוסף הנחשב לטיפול חודרני הוא לקיחת כדורים, שכמו כל הכדורים האחרים עשויים לפתור את בעיית הכאב הספציפית, אך גם לפגוע באיברים אחרים. חסרון נוסף לבליעת כדורים נובע מכך שהם אינם מהווים פתרון לדורבן, אלא רק לכאבים הנוצרים בעקבותיו. על כן, אחד הפתרונות הטובים לדורבן כף הרגל הם מדרסים לדורבן, המותאמים באמצעות תבנית גבס.

כיצד רצוי להתאים מדרסים לבעיית הדורבן?

כיוון שכדי להקל על הכאבים הנגרמים כתוצאה מדורבן באזור עקב כף הרגל נדרש פיזור של העומס הנוצר על כף הרגל, רצוי להתאים מדרסים באופן אישי על ידי לקיחת מידה על ידי חבישת גבס. את המידות יש לקחת מכל רגל בנפרד לקבלת תוצאה מרבית. תפקידו של המדרס המותאם אישית הוא להוריד את העומס הנוצר על רצועת קשת כף הרגל, המכונה גיד פלנטרי או רצועה פלנטרית, בחיבורה עם עצם הקלקנאוס בעקב. מדרסים לבעיית הדורבן אינם מדרסים רגילים, ועל מנת להקל על הכאבים ולהעלים את הדורבן, חשוב שיהיו מדרסים לפי מידת גבס. מדרסים מותאמים יקלו על הכאבים.

מהו דורבן בעקב?

מדרסים לדורבן ברגל

דורבן מזוהה כבליטה בצורת קוץ בקידמת עצם הקלקנאוס. אך לא כל בליטה גרמית הנראית בצילום רנטגן בקידמת עצם הקלקנאוס היא דורבן, כיוון שבליטה זו יכולה להימצא גם אצל אנשים בריאים. יחד עם זאת, בליטה שכזו מעלה את הסבירות לחלות במחלה. על מנת שהבליטה אכן תיחשב לדורבן ותהווה בעיה, על החולה להתלונן על כאבים בכף הרגל, המופיעים בקידמת העקב עם קימתו בבוקר ולאחר ישיבה או מנוחה ממושכים. כאבים אלה המופיעים ללא הודעה מוקדמת הולכים ומתגברים ככל שעוברים הימים. הכאבים בכף הרגל נוצרים מדלקת כרונית, בשילוב של קרעים בגודל מיקרוסקופ וצלקת על גבי הרצועה הפלנטרית בחיבורה לעצם העקב, הקלקנאוס.

תרופת סבתא לדורבן בכף הרגל

הכאבים בכף הרגל מתעוררים לאחר שנת הלילה או מנוחה וישיבה ממושכים, כיוון שהתהליך הטבעי של ריפוי הדלקת המתרחש מופר עם הצעד הראשון, המעיר את הדלקת. מכאן,  חשוב להקפיד על מנוחה, ותוך מספר חודשים הגוף ירפא את עצמו. כיוון שהדבר אינו אפשרי עבור רבים מהסובלים מדורבן, קיימות שיטות שונות לריפוי, חודרניות או שמרניות, וביניהן גם תרופות סבתא. בין תרופות הסבתא נמנות מתיחת שריר התאומים וגיד האכילס הקצר, שתיית כוס מים עם כפית חומץ תפוחים פעמיים ביום וחבישת הרגל בחומץ התפוחים, שתיית חליטת אלפלפה. תרופות סבתא נוספות: כורכום כתה או טבליות, ועיסוי עם שמן קוקוס או קיק.

העומס הניכר בזמן הפעילות הספורטיבית או השגרתית

על כפות הרגליים מופעל עומס רב תמידי בשל היותן האיבר המרוחק ביותר בגוף, והנושא את כל משקלו. על כן כף הרגל מורכבת ביותר, והיא בנויה מ- 28 עצמות, משרירים פנימיים וחיצוניים רבים, ממעל ל- 20 מפרקים ול- 40 רצועות. בכדי לייעל את תפקוד כפות הרגליים ולהפחית את העומס הנוצר עליהן בזמן הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים וכל פעולה ספורטיבית אחרת, על חלקי כף הרגל והקרסול לעבוד יחד ובסנכרון. העומס על כפות הרגליים מושפע הן מרמת הפעילות, העיסוק והנעלים, והן מגורמים תורשתיים ופגיעות שונות במבנה ובצורת כף הרגל, אשר גורמים לתנועה לקויה ולעומס רב.

כאבים ומגבלות בכף הרגל הנובעים מדורבן

הכאב הראשוני בכף הרגל הנובע מדורבן, מופיע ללא הודעה מוקדמת ובפתאומיות. לרוב יתלונן החולה על כאב, שאינו חייב להיות משמעותי או ממוקם בנקודה מסויימת בכף הרגל, לאחר שנת הלילה. כאב זה נוטה להחמיר עם חלוף הימים, וזאת בשל היותו של הדורבן דלקת כרונית בשילוב של קרעים בגודל מיקרוסקופי. הכאב מופיע לא רק לאחר שנת הלילה אלא גם לאחר מנוחה או ישיבה ממושכים, וזאת בשל ההפרעה לתהליך הטבעי של הגוף להחלים כשכף הרגל רפויה. כאבים אלה, המתגברים במהלך השבועות הראשונים להופעת הבעיה, מגבילים את טווחי הליכתו של החולה. הכאב עשוי להיות עז מאוד בימים מסויימים.

מרגישים שאתם סובלים מכאבים בעקבים?

קמתם בוקר אחד וחשתם כאב בכף הרגל כשירדתם מהמיטה, ועשיתם את צעדכם הראשון? ואין זה משנה אם מדובר בכאב משמעותי או ממוקם בחלק מסויים של כף הרגל. במידה והכאב מחמיר במהירות במהלך הימים שאחרי הופעת הכאב הראשון, ייתכן כי אתם סובלים מהיווצרותו של דורבן. כאב זה הוא אחד התסמינים להופעתה של בעיית הדורבן. במידה ואתם סובלים מאחד או יותר מהגורמים הבאים: משקל יתר, עליה חדה במשקל, יציבה לקויה בעקבות קשת שטוחה או קמורה, הסיכוי כי מדובר בדורבן גבוה יותר. כך גם פעילות גופנית ללא בקרה ונעליים לא מתאימות עשויים להוות את הסיבה להיווצרותו של דורבן ואולי בסופו של דברים תצטרכו מדרסים לדורבן.

מדרסים מיוחדים שאמורים לפתור את בעיית הכאבים באזור העקב

הכאבים מהם סובלים החולים במחלת הדורבן נובעים מהדלקת הכרונית ומהקרעים המיקרוסקופיים ברקמת הגיד. בשביל שהדלקת תיסוג, על הרגל להיות במנוחה עד כמה שניתן, ויש להפחית ממנה את הלחץ והעומס הנוצרים עליה כתוצאה מעמידה ממושכת, הליכה או פעילות גופנית. לשם כך קיימים מדרסים לדורבן – מדרסים לפי תבנית גבס. בכדי שהמדרסים לדורבן יפתרו את בעיית הכאבים באזור העקב עליהם להיבנות כבר מרגע לקיחת המידות באמצעות תחבושות גבס ועד הליטוש הסופי בצורה נכונה ומדוייקת. באמצעות מדרסים מיוחדים אלה, העומס והלחצים המופעלים על אזור העקב מופחתים בשל פיזור נכון של העומס, ואלה עוזרים לנסיגת הדלקת.

המכון אריאל קומפורט יסייע לכם לטפל בבעיה ולהקל על הכאב

במכון האורטופדי אריאל קומפורט, הממוקם ברעננה והנותן במקום את שירותיו, תמצאו צוות אורטוטיסטים (טכנאי אורטופדיה) קשוב ומיומן. צוות זה יבנה עבורכם בצורה מדוייקת את המדרסים, שיסייעו לכם לטפל בבעיית הדורבן ולהקל על כאבכם. מכון אריאל אורטופדיה מתקדמת מתמחה בייצור מדרסים לפי מידה אישית, הנותנים פיתרון ידידותי שאינו חודרני ומכאיב לבעיית הכאבים הנוצרים כתוצאה מדורבן. המדרסים המיוצרים לפיתרון ולהקלת כאבי הדורבן, אינם מדרסים רגילים – עליהם לפזר את העומס הנוצר על כף הרגל וכך לפתור את בעיית הכאב הנוצר באזור העקב. באריאל קומפורט תמצאו רק מדרסים המיוצרים לפי מידה אישית, שמיוצרים במקום.

דורבן בשתי הרגליים

מדרסים לדורבן מחירים

למרבה המזל, מקרים בהם מטופלים סובלים מדורבן בשתי כפות הרגליים הם מקרים שקשה יותר למצוא. בשל חלוקת עומס שונה בין שתי כפות הרגליים, יופיע לרוב הכאב ברגל אחת, ורק בה יתפתח הדורבן. לרוב, עומס יתר נוצר על אחת מכפות הרגליים ולא על שתיהן בעקבות גורמים מבניים, הפוגעים בתפקודה התקין של כף הרגל. קשת גבוהה או נמוכה למשל, חושפת את כף הרגל לעומסים רבים, וזאת בשל חוסר יכולתה של קשת כף הרגל לפזר את העומס הנוצר על כף הרגל. שינויים מבניים בבהונות כף הרגל, סוכרת, פציעות, ניתוחים ועוד משפיעים על היציבה וההליכה, ויוצרים עומס מצטבר על כף הרגל.

הכנת מדרסים מקצועיים לפתירת בעיית דורבן בעקב הרגל

כף הרגל מורכבת מרקמה סיבית עבה וחזקה (Plantar fascia), המהווה רצועה המחברת בין הזיז הפנימי של עצם העקב המכונה קלקנאוס לבין כרית עצם הבוהן. רצועה זו מתחילה מחלקה האחורי של כף הרגל ומתפרסת על פני כל אחת מבהונות כף הרגל. בזמן הליכה או פעילות ספורטיבית, רקמה זו  מגביהה ומנמיכה את קשת כף הרגל על מנת להרים את כף הרגל ולהורידה בחזרה. כיוון שגם לרקמה זו ישנן נקודות שבירה, עומס יתר עשוי להוביל להיווצרות דלקת ודורבן. הכנת מדרסים מקצועיים מפחיתים את הלחץ מאזור העקב הנוצר בהליכה ובפעילות ספורטיבית, ומביאים לנסיגת הדלקת ולהיעלמות הדורבן.

דורבן העקב – תהליך דלקתי מצטבר

בכל צעד נוצרת מתיחה של הרצועה הנקראת פלנטר פסיה (Planter Fascia). כמעט כל פעולה שאנו עושים מלווה במתיחה. מכאן נוצרות אלפי מתיחות של הרצועה במהלך היום. כיוון שיש לרקמה זו נקודות שבירה כמו לכל הרקמות בגוף על אף חוזקה, עשויים להיווצר בה נזקים בגודל של מיקרוסקופ. נזקים אלה הנוצרים באזור החיבור של הרצועה לעצם העקב, עצם הקלקנאוס, עשויים להדליק את המקום. אי טיפול מוקדם בדלקת, הנקראת Plantar Fasciitis, יביא להחמרה במצבה. תהליך דלקתי מצטבר זה הוא האחראי ליצירת הדורבן בעקב הרגל. הדלקת לרוב נוצרת סמוך לנקודת החיבור לזיז העקב בשל היות אזור זה עדין יותר. במקרה כזה יש צורך להתאים מדרסים לדורבן.

תפקידם של המדרסים הוא להוריד את העומס

פרט לזמני מנוחה ולשנת הלילה, על כפות הרגליים מופעל עומס במהלך היום, וזאת בשל היותן נושאות את משקלו של כל הגוף. העומס עליהן גדל בעיקר בפעילות ספורטיבית, עודף משקל או כאשר ישנה בעיה פיזיולוגית גנטית או פציעה בכף הרגל. במקרים אלו נוצר עומס רב יותר על כפות הרגליים האחראיות על ייצוב ואיזון הגוף. כל אחת מהבעיות במבנה כף הרגל הכוללות גם ניתוחים, סוכרת, דלקות פרקים ופציעות, משפיעה על ההליכה, ובשל כך מייצרת עומס רב ומצטבר על קשת כף הרגל. בכדי להקל ולהוריד את העומס הנוצר על כפות הרגליים מומלץ להשתמש במדרסים מותאמים אישית.

דורבן בעקב או דלקת ברקמה החיתולית הפלנטרית

הרקמה החיתולית הפלנטרית – Plantar Fascia, היא הרקמה, היוצרת את הקשת האורכית של כף הרגל. מדובר ברקמה סיבית עבה וחזקה אשר תחילתה בחלק האחורי של כף הרגל בעצם העקב קלקנאוס וסופה בבסיס כל אחת מבהונות כף הרגל. על אף עוביה וחוזקה של הרקמה, אזור החיבור שלה לזיז העקב הוא ה”עקב אכילס” שלה, והוא מועד להופעת פציעות וכאבים יותר מאשר בהמשכה. עומס יתר על הרקמה החיתולית הפלנטרית עשוי לגרום להיווצרותה של דלקת ולכאבים. דלקת ברקמת חיבור זו, נקראת דורבן. מקור השם דורבן הוא בגוש המסויד והקשיח המופיע בסמיכות לעצם העקב, והדומה לקוץ של החיה דורבן.

האם עליי להשתמש במדרסים?

סובל מכאבים בכף הרגל כשאתה מתעורר בבוקר ועושה את צעדיך הראשונים או לאחר מנוחה ממושכת? ייתכן ואתה סובל מדורבן, שהינו מצב דלקתי ברצועת ה- Planter Fascia. על רקמה זו לבלום זעזועים, לשמור על יציבות הגוף ועל עמידות וגמישות כפות הרגליים. בשל כך ובשל משקל הגוף אותו היא נושאת, העומס המוטל עליה הוא רב, והיא מועדת לפציעות רבות. הדורבן בכף הרגל שכיח אצל רבים ויכול להופיע אצל כל אחד. על מנת להקל על הכאבים ולהעלים את הדורבן, יש להפחית את העומסים המופעלים על כף הרגל. לכן מומלץ להתאים מדרסים לדורבן, העוזרים להפחית את העומס ומקלים על הכאב.

הטיפול השמרני האידאלי לפתרון בעיית דורבן ברגל

דורבן ברגל הינה מחלה שכיחה אצל אנשים רבים, ולא רק ספורטאים. זו מחלה היכולה להופיע אצל כל אחד ללא הבדלי מין, וסיבותיה רבות ומגוונות. כיוון שהדורבן מלווה בכאבים עזים בכף הרגל לאחר שנת הלילה ולאחר מנוחה ממושכת, רבים מחפשים מזור לשיכוך הכאב. לבעיית הדורבן ברגל יש טיפולים שונים, כשלרוב ההעדפה היא להתחיל בטיפולים השמרניים. הטיפול השמרני האידאלי לפתרון בעיית דורבן ברגל הוא התאמת מדרסים מיוחדים לדורבן, על מנת להוריד את העומס המוטל על כף הרגל. נוסף למדרסים יש להקפיד לנעול נעליים התומכות בקשת כף הרגל, ולמתוח את כף הרגל  על ידי הרמת האגודל.

heel spurs plantar fasciitis. פלנטר פאסיטיס. דורבן.

Plantar fascia היא רצועה בכף הרגל, שתפקידה למנוע צניחה ומתיחת יתר של קשת כף הרגל. עומס יתר על כף הרגל, עלול להוביל לדלקת ולקרעים מיקרוסקופיים ברצועה זו. שקית הנוזל הנקראת בורסה, והנמצאת מעל אזור העקב, סופחת אליה נוזלים בעקבות הקרעים במצב מנוחה ומתנפחת. בזמן העמידה כמו בתגובת שרשרת נוצר לחץ על השקית. זו יוצרת לחץ על הרצועה, שיוצרת לחץ חזק על העצב הנמצא מתחת ליציאה שלה. מכאן שמה של הדלקת plantar fasciitis, ומשמעותה כאבים לאחר מנוחה. ברוב המקרים, כשהגוף אינו מצליח לרפא את הקרעים והדלקת, נוצר זיז גרמי, המכונה דורבן העקב heel spurs.

כאשר יש דורבן ברגל חשוב למצוא מדרסים המתאימים בדיוק לבעיית הדורבן

מדרסים לדורבן אינם מדרסים רגילים, ועל כן, על מנת לפתור את בעיית הדורבן חשוב להתאים מדרסים ספציפיים לבעיית הדורבן. תפקידם של המדרסים המותאמים לדורבן הוא לאזן את כף הרגל במקרים של בעיות מבניות כדוגמת קשת גבוהה או נמוכה. בכדי שהמדרסים יעשו עבודתם נאמנה והדורבן ייעלם יחד עם הכאבים המלווים אותו, עליהם להיות מותאמים לכף רגלו של המטופל. לשם כך עליהם להיות בנויים כך שיורידו את העומס מרצועת ה- plantar fascia. עליהם לתמוך בקשת האורכית המדיאלית, לבלום זעזועים מתחת לעקב, למרכז את הפציה השומנית, ולהוריד עומס ממרכז העקב ומהעצבים בעקב.

כיצד מסייעים המדרסים לפתרון הבעיה?

בכדי לאפשר לגוף לרפא את הדלקת והדורבן, יש להפחית עומס מכף הרגל. מדרסים המותאמים אישית על פי מידות גבס לבעיית הדורבן מורידים את העומס הנוצר על הרקמה האחראית על מניעת צניחתה ומתיחת היתר של קשת כף הרגל הנקראת plantar fascia. באמצעות כרית הנמצאת מתחת לעקב, המדרסים בולמים את הזעזועים הנגרמים בהליכה ובכל פעילות ספורטיבית אחרת. מדרסים לבעיית הדורבן מעניקים תמיכה לקשת האורכית מדיאלית, וכך עם מדרסים לדורבן, מפחיתים את העומס המופעל על כף הרגל בעת הליכה וריצה. המדרסים כוללים פרסה באזור העקב שתפקידה למרכז את הפציה השומנית, וכך להוריד את העומס ממרכז העקב ומהמערכת העצבית הנמצאת באזור זה.

טיפול בדורבן באמצעות גלי הלם

טיפול בדורבן באמצעות גלי הלם הינו טיפול אורטופדי מתקדם, המבטל את השימוש בתרופות (סטרואידים), ולעתים קרובות אף את הצורך בניתוח. גלים אקוסטיים נשלחים לאיזור הדורבן. באמצעות הרעדת האזור הנגוע, הם מפוררים את ההסתיידות הקיימת, וזו מתמוססת ונספגת בגוף. כך חוזרים הסידן והמלחים שגרמו להסתיידות למחזור הדם. גלי ההלם אף מזרזים מאוד את ריפוי הדלקת על ידי הרחבת כלי הדם ועידוד יצירת כלי דם חדשים. דבר החשוב להזרמת חמצן לרקמה המודלקת. אחד מיתרונותיו של הטיפול בדורבן באמצעות גלי הלם הוא שהמכשיר אינו פולט קרינה המסכנת את המטופל. לשיטה זו אחוזי הצלחה גבוהים מאוד בטיפול בדורבן ברגל.

תרגילי פיזיותרפיה לדורבן

מטרת תרגילי הפיזיותרפיה לדורבן היא לשמור על גמישות הרצועה האורכית בכף הרגל – Plantar fascia, ועל אורך וגמישות שרירי התאומים. על מנת שהתרגול יהיה יעיל ויביא לתוצאה הרצויה, יש לשמור על מספר עקרונות לאורך התרגול, ולשלב אותו יחד עם טיפול בגלי הלם. את המתיחות יש לבצע בין 20 ל- 30 שניות, ולחזור על כל מתיחה פעמיים עד שלוש פעמים, פעם עד פעמיים ביום כל יום. בכל מתיחה יש להגיע לקצה היכולת, ולהישאר בה ללא ניעות. את התרגילים ניתן לבצע בקלות באופן עצמי בכל זמן פנוי. למשל, עומדים בעמידת פסיעה מול קיר, ומקרבים את עקב הרגל האחורית לרצפה.

זריקת קורטיזון לדורבן

לקורטיזון, המיוצר בגוף באופן טבעי, ישנה יכולת לדכא תגובות דלקתיות, ועל כן יש המשתמשים בסטרואיד זה על מנת לפתור את בעיית הדורבן שנתגלתה אצלם. זריקת קורטיזון לדורבן מהווה טיפול חודרני לבעיית הדורבן, וזאת בשל תופעות הלוואי והסיבוכים העלולים להיגרם בעקבותיה. בין תופעות הלוואי והסיבוכים האפשריים שנצפו היו: קרע ברצועת ה- plantar fascia עקב הזרקות חוזרות, זיהום מקומי בעיקר אצל חולי סוכרת, אודם, לחץ דם גבוה, פיגמנטציה. הזרקת קורטיזון לדורבן עדיפה על פני בליעת קורטיזון בטבליה, כיוון שבהזרקה לרקמה, החומר הפעיל מגיע ליעדו במהירות. דבר המביא לכך שהחומר מתחיל להשפיע מהר יותר, ותופעות הלוואי על שאר הגוף פוחתות.

דורבן ברגל

כשאין ליקויים בתפקוד כף הרגל, מצליחה הרצועה הפלנטרית בזכות הסיבים הקולגניים שלה, לבלום זעזועים, להימתח, להתארך ולהתקצר. על אף העומסים הנאמדים במאות קילוגרמים הפועלים עליה, היא מצליחה לשרוד. במידה וקיימים ליקויים בתפקוד כף הרגל, הרצועה אינה מצליחה לעמוד בעומס, ונוצרים בה קרעים מיקרוסקופיים אותם מנסה הגוף לרפא באמצעות תגובה דלקתית. כיוון שהעומסים מופעלים שוב ברגע שהרגל דורכת שוב על הקרקע, הגוף אינו מצליח לתקן את הקרעים ונוצרת דלקת כרונית. אי טיפול בשלב מוקדם מביא ליצירת רקמה צלקתית על הרצועה, וכך היא מאבדת מגמישותה. בשלב זה הכאבים הולכים ומתעצמים. כאב הדורבן נובע מהלחץ שמפעילה הבליטה הגרמית בעקב על הרקמות.

דורבן בעקב

אם אתם חשים כאבים עזים בצעדיכם הראשונים בבוקר או לאחר ישיבה או מנוחה ממושכת, כנראה ואתם סובלים מדורבן בעקב. אמנם הדורבן בדרך כלל מכה שורשים מרגע היווצרותו, אך זו אינה גזירת עולם בזכות הטיפולים השמרניים הקיימים. לרוב כאבי הדורבן מופיעים בעצם העקב, אך הם גם יכולים להופיע בקשת האורכית המדיאלית של כף הרגל. במידה והדורבן בעקב אינו מטופל מהרגע שבו החלו להופיע הכאבים, הכאבים יילכו וייתעצמו והעמידה וההליכה יהפכו להיות בלתי אפשריות. אם מתחילים את הטיפול די בהתחלה, אחוזי ההצלחה עולים, וניתן להמשיך ולעשות את הפעילויות אותן נוהגים לעשות. הקדמת תרופה למכה תקטין את הסיכוי להסתבכות ולטיפול חודרני ואולי אף לצורך של מדרסים לדורבן.

דורבן בכף הרגל

דורבן בכף הרגל עשוי להיווצר מסיבות רבות, כשהעיקרית היא יציבה לקויה. קשת שטוחה וקשת גבוהה הם שני מבני כף הרגל הנפוצים ביותר, שכתוצאה מהם נוצרים קרעים מיקרוסקופיים ברצועה הפלנטרית. אצל אדם עם מבנה כף רגל שטוחה קורסת קשת כף הרגל, והרצועה הפלנטרית נמתחת. אצל אדם עם מבנה כף רגל גבוהה, המתיחה של הרצועה הפלנטרית נוצרת בעקבות הליכה על הצד החיצוני של כף הרגל. בשני המקרים מתיחת הרצועה הפלנטרית היא זו שגורמת להיווצרותם של הקרעים. קרעים אלה יחד עם הדלקת הנוצרת לשם ריפויים מכונים בשם העממי דורבן בכף הרגל. הסימפטום לדורבן: כאב עז לאחר קימה מהמיטה או מנוחה.

דורבן בעקב בזמן הריון

נשים בעלות משקל עודף ככלל, ונשים בהריון בפרט נמצאות בקבוצת הסיכון לסבול מדורבן בעקב. אחד הגורמים להיווצרות דורבן בכף הרגל הוא עודף משקל או עליה חדה במשקל, שהרי אז נוצר עומס רב על כף הרגל ככלל ועל הרצועה הפלנטרית בפרט. כשהרצועה הפלנטרית אינה מצליחה לשרוד את העומס המוטל עליה, מתחילים להיווצר עליה קרעים מיקרוסקופיים ומצב דלקתי. מה שנקרא בלשון העם דורבן בעקב. על מנת להקטין את הסיכון לסבול מדורבן בעקב בזמן הריון, על האישה לדעת כי אינה צריכה לאכול בשביל שניים, על מנת למנוע עלייה חדה במשקל או עודף משקל. דורבן בזמן הריון יטופל בטיפול שמרני.

סובלים מדורבן? מעל 95% הצלחה‏ באריאל קומפורט

הצלחת הטיפול בבעיית הדורבן תלויה בראש ובראשונה באבחנה נכונה ומדויקת של הבעיה. צוות האורטוטיסטים (טכנאי אורטופדיה) של אריאל קומפורט יאבחן עבורכם בדיוק רב את הבעיה, על מנת לבנות עבורכם את הטיפול האורטופדי המתאים ביותר לבעייתכם. אובחנתם כסובלים מדורבן? בזכות בנייתם של מדרסים לדורבן אשר יותאמו לכם אישית על פי מידת גבס תוכלו להפחית את העומס המופעל על כף הרגל, וכך להביא את בעיית כאבי הדורבן לפתרון. באריאל אורטופדיה מתקדמת אף תוכלו להתאים את הנעליים שלכם לנעליים המתאימות לדורבן, וליהנות מפתרונות נוספים לדורבן כגון סד לקיבוע העקב בלילה. לאריאל קומפורט מעל 95% הצלחה.

שיטה מהפכנית לטיפול בכאב דורבן

גלי הלם הינה שיטה מהפכנית לטיפול בכאב דורבן, וזאת בשל היותה שיטה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים – מעל 90%, שאינה פולשנית ודוחה ניתוח וזריקות קורטיזון. זו השיטה השמרנית היחידה בה הטיפול פותר את הגורם לבעיה. בשיטה זו לא רק שגלי ההלם מפוררים את אזור ההסתיידות באמצעות רעידות, אלא הם גם מגבירים את זרימת הדם בגוף, יוצרים כלי דם חדשים, ומרפאים את הכאב והדלקת שבמקום. שילוב ארבעת סוגי גלי ההלם: קול, אור, חום ואלקטרומגנטי הוא שילוב מנצח. הכאב הנוצר מדורבן לרוב עובר לאחר טיפול אחד או שניים בגלי הלם. המכשיר אינו פולט קרינה ועל כן אינו מסוכן.

התמודדות עם דורבן ברגל

אובחן אצלכם דורבן ברגל? התחילו לטפל בבעייה מיד עם הופעת הכאבים. בדורבן ניתן לטפל באופן עצמי, כשהכלל המנחה שלכם הוא הימנעות מכאב. לעתים מעבר לנעל רחבה יותר תוך הימנעות מעקבים, הכנסת רפידה לנעל או מנוחה של הרגל מספיקים על מנת להקל על הכאבים. אם אתם סובלים ממשקל עודף, שיקלו הפחתה במשקל בכדי ליצור יחס משקל גובה תקין, שיפחית את העומס הנוצר על כף הרגל. חיזרו לשגרה באופן הדרגתי, ועיזרו לגוף להחלים. הפחיתו עומסים באמצעות מדרסים מיוחדים, ועשו תרגילי מתיחה יומיים.

רוצים לחזור לאיכות החיים לה הורגלתם? צרו עימנו קשר וגלו אילו זיכויים מגיעים לכם מקופת החולים.

שאלות נפוצות בנושא מדרסים לדורבן

אם תוך 90 יום מתאריך קבלת המדרסים אינך מרוצה מסיבה כלשהי כל כספך יוחזר לך בלי שאלות כלל!

דורבן בכף הרגל מסב כאבים חזקים ברצועת תמיכת כף הרגל, עקב עומס יתר על הרצועה עצמה, לכן על מנת להקל על הכאבים החדים יש צורך בהתאמת מדרסים לדורבן. מדרסים לדורבן בהתאמה אישית, נותנים לרצועה התומכת בכף הרגל את כל מלוא התמיכה שהיא צריכה, כך שמנח כף הרגל מקבל את הזווית הנכונה בעת הנחתה בתוך הנעל. בכך מופחת העומס על רצועה ומופחתים הכאבים. המדרסים האורטופדיים לדורבן עוזרים מאוד לשפר את התנהלות היומית של המטופל אשר סובל מכאבים בכף הרגל, והודות למדרסים יכול המטופל לבצע את כל הפעולות שהוא צריך ביום יום ואף בעבודה מבלי לחוש כאבים.

דורבן בכף הרגל שהיא דלקת בקמת כף הרגל נגמרת מכמה סיבות עיקריות:

  • עמידה ממושכת – עמידה ממושכת לפרקי זמן ארוכים היא אחת מסיבות העיקריות לדורבן ברגל, וזאת מאחר שכל עומס היתר בעת העמידה אינו מתחלק בצורה שווה על כף הרגל.
  • ריצה ממושכת – ריצה ממושכת ולא נכונה או שימוש בנעלים לא מתאימות עלולים לגרום גם הם לדלקת בכף הרגל.
  • אימונים ממושכים – אימונים ממושכים היא עוד סיבה לדלקת בכף הרגל.
  • בעלי קשת מוגבהת – אנשים בעלי קשת מוגבהת עלולים לפתח דורבן ברגל עקב הקשתות המוגבהות.
  • השמנת יתר – השמנת יתר גורמת ללחץ על כפות הרגליים ועל חלוקה לא שווה בכפות הרגליים עקב עודף משקל.
  • נעליים לא מתאימות – נעליים קטנות מדיי שלחוצות על כף הרגל או נעליים שלא מתאימות למבנה האנטומי של כף הרגל הם סיבה להתפתחות דלקת בכף הרגל. הם גורמים לשחיקה מוגברת של הרצועה ולהתפתח…

כיום בעולם הרפואה המודרני תוכלו למצוא היצע רחב של פתרונות לבעיות שונות הקשורות לכף הרגל. אך אפשר להגיד בפה מלא כי מדרסים זה הפתרון הכי אפקטיבי שתוכלו למצוא. לא מדובר על פתרון שאין לו תוצאות, מדרסים מוכיחים את עצמם פעם אחר פעם בכל מיני מקומות שונים. אם עד כה חשבתם כי מדרס הוא פתרון פחות מומלץ, לדורבן הפתרון הזה הוא פתרון יעיל. הוא הפתרון שבאמצעותו תוכלו להחזיר את החיים שלכם לשגרה רגילה.

בשונה משיטות טיפול אחרות שיכול לקחת זמן עד שתתחילו לראות בהן תוצאות, כאן המצב הוא שונה בתכלית. מדרסים לדורבן מסייעים מיד אחרי שתכניסו אותם אל תוך הנעל שאותה אתם נועלים מידיי יום. המדרס יקל מיד על ההליכה, ויאפשר לכם לצעוד במשך זמן רב ללא כאבים איומים. בו בזמן כעבור מספר שבועות כבר תוכלו לראות את הדורבן עצמו נמצא בנסיגה – עד שהוא יעלם לחלוטין.

ייעוץ אישי מדרסים

מדרסים בטכנולוגיה
המתקדמת בעולם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

סוגי מדרסים

מדרסים כפר ויתקין: הפתרון לכאבים והתמיכה המושלמת

מדרסים כפר ויתקין

מדרסים כפר ויתקין לקוחות ממליצים אריאל אורטופידה מתקדמת מדרסים באיכות ושירות ללא תחרות מדרסים כפר ויתקין לכל המבקש לדעת, אני נעזר במקל הליכה מזה שנים

קרא עוד »
מדרסים דקים

מדרסים דקים מאוד

מדרסים דקים מאוד אם חשבתם לרגע כי במדרסים משתמשים רק הסובלים מבעיות אורטופדיות שונות וספורטאים, דעו לכם כי זוהי טעות. היום זה כבר ידוע –

קרא עוד »

מאמרים אחרונים

מדרסים אורתופדיים

מדרסים אורתופדיים

מדרסים אורתופדיים חשוב במיוחד להבין את ההשפעה של כף הרגל והגב על הרווחה הכללית של הגוף. מדרסים אורתופדיים מחקר מדעי מאשר שתנוחת כף הרגל לקויה

קרא עוד »
מדרסים מודיעין. מדרסים מיוחדים בהתאמה אישית, פתרון מושלם לפלטפוס. תודה לאריאל קומפורט במודיעין!

מדרסים ירושלים

מדרסים ירושלים לקוחות ממליצים אריאל אורטופידה מתקדמת מדרסים באיכות ושירות ללא תחרות מדרסים ירושלים לכל המעוניין לדעת,לצערי, נולדתי עם רגל חלולה. מדובר בקשת עמוקה במיוחד

קרא עוד »
מדרסי גרפיט לפי מידה

מדרסי גרפיט לפי מידה אישית

מדרסי גרפיט לפי מידה אישית https://www.youtube.com/watch?v=SPFPEmiEIls מבין שלל המדרסים המוצעים כיום, אין ספק שמדרסי הגרפיט הם האיכותיים ביותר. מדרסים אלו עשויים מסיבי פחמן זעירים, המסוגלים

קרא עוד »
מדרסים לחיילים
נגן וידאו
moneyback

אם תוך 90 יום מתאריך קבלת המדרסים אינך מרוצה מסיבה כלשהי כל כספך יוחזר לך בלי שאלות כלל!

אם תוך 90 יום מתאריך קבלת המדרסים אינך מרוצה מסיבה כלשהי כל כספך יוחזר לך בלי שאלות כלל!

הזמן מדרסים אורטופדיים היום וקבל במקום תוך שעה בלבד!